Na mýte-cyklotrasa-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Vyriešený
meno
majo 20. mája 2019

Blato a špina na cyklotrase od mosta CH. N. k rybníku

20. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Dobrý deň,
podľa katastra neexistuje záznam o vlastníkoch.

S pozdravom
20. jún 2019

Obyvatelka DNV

Takymito odpovedami sa uplne straca vyznam tohto portalu. Letmym pohladom na katastralnu mapu sa da zistit ze neexistuje zaznam o vlastnikoch len na casti od potoka k cyklomostu. Od potoka k druzstvu je vlastnikom Druzstvo podielnikov Devin. Prave to je cast na fotke. Okrem toho, to ma byt zaver? Mestska cast vykupovala pozemky pod cyklotrasou smerom do Devina, cielom je asi mat ich vsetky vo vlastictve, takze ako budete dalej postupovat aby tato cast cyklotrasy, v dotyku s medzinarodnou cyklotrasou Eurovelo 13, mala jasne urcene kto sa o nu stara? Planujete tie pozemky nejak vysporiadat? Budete sa snazit ich kupit? Ak je neznamy vlastnik, treba sa obratit na Pozemkovy fond, ale to vy dobre viete. Takato odpoved je uplne nanic. Ved ludia sa obracaju na samospravu ako na tych najpovolanejsich, aby to riesili prip. poradili. Ako ste to touto odpovedou vyriesili?
20. jún 2019

majo

Fakt žalostné ... odhliadnuc od výhovorky k pozemkom, treba si uvedomiť, že my sa tu bavíme o samotnej cestičke (teda o tom asfalte) a nie o pozemku po ňou.
Na jej vyčistenie netreba ani stavebné povolenie ani vzťah k pozemku, ale pozitívnejší prístup :)
20. jún 2019

Obyvatelka DNV

Okrem toho, pred par dnami som davala podnet o spadnutom strome na cyklotrase, nedaleko, a vidim ze to je dokonca sukromny pozemok. Tam to Denova promptne odpratala. Chapem ze nemozu vynakladat prostriedky na majetok, ktory im nepatri ale preco pri dvoch podobnych podnetoch na udrzbu to v jednom pripade islo a v druhom nie?
24. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Cyklotrasu sme nedávno čistili, ale zrejme sa nám opäť po dažďoch znečistila. Cyklotrasa medzi rybníkom a mostom Slobody bude vyčistená v priebehu tohto týždňa.
S pozdravom

Ing. Tatiana Ledényiová
referent výstavby a ŽP
MÚ DNV

Kto? Denova
Kedy? jún 2019
27. jún 2019

Obyvatelka DNV

Vyzametane. Velka vdaka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania