Nebezpečné koľajnice pred Autobusovou stanicou

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 27. októbra 2015

Dobrý deň.

Na ulici Mlynské nivy pred Autobusovou stanicou smerom na Prievoz pred zástavkou MHD sa nachádzajú najmä pre cyklistou nebezpečné kolajnice. Tie sú len čiastočne prekryté asfaltom alebo drevom čo je kameňom úrazu. Ťažké prostriedky MHD ktoré tu zastavujú totiž ničia drevené dosky pri kolajniciach a v mäkkom asfalte vytvárajú kolaje, čím vytvárajú veľké výtlky nebezpečné pre cyklsitov.

V sobotu okolo ôsmej hodiny večer tade išiel jeden cyklsita, predné koleso mu vbehlo do ryhy medzi kolajnicu a asfalt. V asi 20 kilometrovej rýchlosti okamžite spadol na zem a je len štastie že sa mu nič nestalo. Naštastie nešlo okolo neho žiadne auto, ale ak by išlo, mohlo ho ešte na zemi aj zraziť. Cyklsita však musel pešo prejsť na chodník, keďže sa mu bicykel pokazil následkom pádu. Osobne sa mi podobná situácia stala ešte v roku 2003, keď som išiel s novým bicyklom, práve zakúpeným v centre mesta domov týmto úsekom a rovnako som spadol a nový bicykel pokazil! Odvtedy sa s daným problémom nič nespravilo.

Preto by som bol rád keby sa táto situácia riešila. Prečo nemá zástavka betónový povrch tak ako zástavka na opačnej strane? Najlepšie by bolo vybrať kolajnice a spraviť nový celobetónový povrch zástavky.

Ďakujem

19. október 2010

Lukas

Plne suhlasim, tiez jazdim na bicykli skoro kazdy den do roboty cez tento usek a mam co robit aby som sa udrzal na bicykli. Tento usek nie je iba pri zastavke, ale este asi takych 200 metrov za nou
28. október 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

obdržali sme Váš e-mail, v ktorom nás upozorňujete na nebezpečné koľaje pred Autobusovou stanicou na ulici Mlynské nivy, ku ktorému Vám zasielame nasledovnú odpoveď:

Magistrát hl. m. SR Bratislavy - odd. cestného hospodárstva ako správca ciest I. až III. triedy a miestnych komunikácií I. a II. triedy neplánuje rekonštrukciu zastávky na ulici Mlynské nivy v smere Prievozská ul., nakoľko sú v uvedenej lokalite plánované stavebné úpravy komunikácie v súvislosti s rekonštrukciou Autobusovej stanice Mlynské nivy.

Nižšie Vám pripájame i stanovisko oddelenia dopravného plánovania.

S pozdravom

Ing. Juraj Zaťko, správca I. okresu



Dobry den,

ako sucast odpovede k predmetnemu problemu na komunikacii Mlynske nivy Vam z hladiska dopravneho planovania posielame nase ciastkove stanovisko, ktore prosim pripojte k stanovisku Vasho oddelenia ako odpoved pre

Z hladiska dopravneho planovania uvadzame nasledovne:

Predmetna cast komunikacie Mlynske nivy je sucastou uzemia, v ktorom sa nachadza existujuca autobusova stanica. V maji t.r. mesto vydalo suhlasne Zavazne stanovisko hl. mesta SR Bratislavy k investicnej cinnosti k dokumentacii pre uzemne rozhodnutie na dve navzajom suvisiace stavby:
1.) Docasna zmena organizacie dopravy Autobusovej stanice "SAD" Bratislava, Mlynske nivy, ktora riesi nove dopravno-technicke riesenie autobusovej stanice "SAD" pre docasne fungovanie jej casti po dobu vystavby a sprevadzkovania novostavby Autobusovej stanice Bratislava

a

2.) Autobusova stanica Bratislava, ktora riesi novostavbu autobusovej stanice v severovychodnej casti arealu jestvujucej stanice.

Sucastou uvedenych stavieb v ramci vonkajsich inzinierskych objektov je aj samostatny stavebny objekt Komunikacie a spevnene plochy, sucastou ktorych budu aj stavebne upravy na komunikacii Mlynske nivy.

Dalej uvadzame, ze v rámci navrhovanej urbanizacie casti lokality vymedzenej komunikáciami Landererova - Dostojevskeho rad, Karadzicova - Mlynske nivy - Kosicka ako prvy z radu pripravovanych zamerov prichadza do lokality zamer TWIN CITY - JUH. Tento zamer uvazuje so "staronovym" vstupom do uzemia, ktorym je ozivenie polohy na komunikácii Mlynske nivy v protilahlom kontakte na autobusovu stanicu SAD (bezkoliznym pravym vjazdom i vyjazdom do a z uzemia). Pri realizacii zameru dojde tiez k rekonstrukcii a upravam komunikacie Mlynske nivy, ktorych sucastou bude aj uprava povrchu komunikacie.

Terminy realizacie uvedenych stavieb nam nie su zname.

S pozdravom

Ing. Zuzana Galiková
Oddelenie dopravného plánovania
13. november 2010

Ľuba

Spadla som tam dva krát. Prvý raz mi celkom pomohla prilba. Druhý raz to bolo v popoludňajšej špičke - našťastie mali autá za mnou práve červenú a tak som sa po prvotnom šoku v poriadku dostala na chodník.
14. november 2010

Anibyrokrat

Tu asi pomoze iba trestne oznamenie na pani Ing. Zuzanu Galikovu za vseobecne ohrozenie. Potom sa veci rozhybu.
15. november 2010

Lukas

Predpokladam ze rekonstrukcia cesty nastane az po tom ako sa dokonci cela stavba twin city. Cize dajme tomu ze sa twincity zacne stavat o rok, postavenie celej stavby nebude trvat kratsie ako 2 roky.
Cize ak sa na tomto useku nestane smrtelna nehoda, pri "najlepsom" tazke zranenie tak sa toto miesto riesit nebude?!?
17. júl 2011

Martin

Tie nefunkcne kolajnice tam "lezia" uz roky. Minimalne sa nepouzivaju od roku 1996. Neviem, preco sa to uz neodstranilo davno. 15 rokov, tak to su 3 patrocnice! Kto zaplati vodicom opravy poskodenych tlmicov, ulozenia ramien, capov,... ? Ste si vedomi, ze takto poskodene vozidla mozu sposobit havarie so smrtelnymi nasledkami?
19. júl 2011

Mikus

Dnesny stav komunikacie je dosledkom dlhodobeho ignorovania problemu zo strany mesta - to treba priznat. Napokon, aj spravca komunikacie potvrdil, ze vzhladom na pripravovanu prestavbu komunikacie sukromnym investorom nema v plane s nou nieco robit za ucelom zlepsenia tohto stavu. Ale vyhrazat sa pani Galikovej trestnym oznamenim len za to, ze podala informaciu o najblizsich planovanych aktivitach v uzemi je take iste, ako obvinit novinara zo zodpovednosti napriklad za rast nezamestnanosti. Cize ubohe.
19. júl 2011

Martin

Vážený pán Mikus, pozorne si prečítajte môj príspevok. Je to ten, hneď nad Vašim.
19. júl 2011

Mikus

Pan Martin, k Vasmu prispevku som nemal a ani nemam ziadne pripomienky, lebo jeho obsah je na mieste. Sam som viackrat doplatil na zly technicky stav nasich komunikacii, viem aj to, ze vymozitelnost nahrady skod je prakticky nulova. Ze za tie 3 patrocnice nikto z volenych presdstavitelov mesta nepresadil rekonstrukciu komunikacie jej zaradenim do rozpoctu - za to predsa zamestnanec magistratu nemoze. O tom som hovoril.
07. jún 2012

Daniel

Takže môj názor je taký že mesto sa hrá na blbé a slepé. Oni sa majú starať o svoje komunikácie, a nie válať to na investora. Ak sa Twin City nepostavi ani za 10 rokov, to tam stale akože dovtedy budu tie koľajnice, ktoré ničia nie len aautá ale hlavne MHD? Sa konečne spamätajte na tom magistráte
15. september 2012

Marcel Selecký

Dobry den,
a kedy zacne vazeny Magistrat hl. m. SR riesit pravidelne pady cyklsitov? Castokrat vedu k zavaznym zraneniam. To musi prist k takemu padu, ze zraneneho, leziaceho cyklistu na zemi, prejde auto/autobus/trolejbus? Len na ukazku uvediem ako to vyzera, ked niekto spadne z bicykla na uvedenom useku: http://forum.mtbiker.sk/post611754.html#p611754

Varujem, ze raz moze pad cyklistu dospiet az ku zalobam na zodpovednych ludi na uradoch - ci uz Ing. Zatko alebo Ing. Galikova.
15. september 2012

Martin

Mesto alibisticky stale caka, ze tieto komunikacie "potiahne a natiahne" developer projektu TWIN CITY. Asi tazko. Projekt "TWIN CITY" je zjavne prerušený a povodny oficiálny termín dokončenia - rok 2019 - je iluzorny. Magistrat nech začne konať a konečne zabezpeci rekonštrukciu toho úseku.
Podnet k danej problematike je aj: http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/1989/mlynske-nivy-a-nezmyselne-kolajnice-na-ceste
15. september 2012

Zoltan K.

Odpovede samospravy su stare a neaktualne. V Twin City zdochol pes a nova Autobusova stanica je mystifikacia!!! Cakame na novu odpoved o aktualnom stave a planoch riesenia.
15. september 2012

Daniel

Keď prechádzam okolo autobusovej stanice, tak je mi na zvracanie. Hnusné odporné zanedbané rozbité okolie. Cesty, obrubníky a chodníky vyzerajú ako po vojne, dokonca ani samotná stará autobusová stanica nevyzerá tak zle. Poprosím kompetentných aby sa konečne začali starať o svoje cesty a pod. Autobusovou stanicou prejdú tisíce ľudí denne, je to dôležitý prestupný uzol nie len pre domácich ale aj zahraničných turistov, ale vyzerá to tam ako nejaká stoka, tankodrom a skládka dokopy. Ako písal Zoltán nadomnou, chceme nové informácie o plánoch riešenia a čo sa bude zároveň diať s Twin City. Bol to cenný brownfield a nechali ste si to zbúrať. Tak aspoň tomu investorovi klepnite po prstoch a donúťte ho začať stavať projekt čo najskôr s prednostnou rekonštrukciou danej komunikácie alebo to zrekonštruujte sami!
17. september 2012

Odkazprestarostu.sk

Podnet bol opätovne preposlaný Magistrátu.
18. október 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Opätovne môžeme len potvrdiť predchádzajúce stanovisko, že riešenie úpravy komunikácie Mlynské Nivy je plánované len v súvislosti s investičnou výstavbou v okolí, tzv. projekt Twin City. Poznáme situáciu na Mlynských nivách, bolo by však neefektívne vynakladať finančné prostriedky daňových poplatníkov v výške niekoľko 100 tisíc Eúr na úpravu povrchu vozovky, ktorá by mala byť rok či dva na to zlikvidovaná, pretože uvedený projekt predpokladá zmenu v trasovaní doterajších cestných komunikácií. Jednoduchá úprava "zaliatím asfaltom" by bola neúčinná, pretože jednoducho asfalt na železe nedrží, a spôsobovalo by to len ďalšie trhliny. Aj vzhľadom na frekventovaný prechod pre chodcov a stav vozovky odporúčame vodičom jednak automobilov aj mopedov aj cyklistom zvýšiť opatrnosť a prispôsobiť jazdu stavu a povahe vozovky.

Podrobnosti o plánovanom projekte Twin city a termínoch realizácie môže verejnosť získať pondelok, 22. októbra 2012 o 18:00 na verejnej prezentácii projektu investorom v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca (http://bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11034475&p1=11049947).

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
09. máj 2013

Marek Mracna

Moja priateľka mala na tomto mieste pred týždňom úraz, podobne ako mnoho iným cyklistom jej vbehlo koleso do rozbitej kolajnice a v pomerne veľkej rýchlosti spadla. Našťastie nešlo v tom čase za ňou žiadne auto, takže to skončilo len so škrabancami a zlomeným prstom na nohe.
Každopádne čakať na aktivitu investora je podľa mňa alibizmus magistrátu, je jasné, že projekt sa v najbližšej dobe nerozbehne a aj keby sa začalo niečo robiť, silne pochybujem že cesta bude prvé, čo bude investor opravovať.

Tá vozovka je tam už natoľko zničená, že začína byt nebezpečná aj pre osobné autá. A je len otázkou času, kedy sa sťažnosti obyvateľov začnú meniť na trestné oznámenia.

Podľla mňa je aj v záujme mesta, aby sa s touto vecou čo najskor niečo urobilo.
11. august 2013

Benický

Vcera som sedel s ludmi jazdiacich na bicykloch a povedali, ze kvoli tymto "blbym" kolajniciam spadli oni a ze poznaju dalsich cyklistov, ktori tu mali tiez problemy.
Pan Papajcik, naozaj je to taky problem tieto kolajnice privizorne zaliat asfaltom?!
28. február 2014

Kralovic

Vo februari 2014 developer tvrdi, ze projekt Twin City dokoncia v juni 2019.
To Magistrát hl. m. SR BA mysli vazne, ze este 5 rokov sa tu budu budu nicit vozidla a mestske autobusy?!
Laskavo tie kolajnice konecne vytrhajte a urobte co treba.
23. apríl 2014

Znechuteny obcan

Chce sa mi grcat a este raz grcat... vazeny pan Papagaj, pardon Papajcik, ten projekt sa uz stava x-rokov a vyzera to tam stale horsie a najhorsie je, ze stav komunikacie je este horsi, je tu plno podnetov od ludi, ktori sami utrpeli zranenie na danom useku a Vy si dovolite alibisticky nieco tarat o projekte, ktory tam mozno ani nebude? Akych 100 tis eur, za co? Predpokladajme normalnu sutaz transparentrnu, nie biznis pre znamych, takze cena by bola niekde inde. Skutocne sa s velkym strachom obavam, ze cakate na nejaky smrtelny uraz a pytam sa co potom? Co ak by sa to stalo niekomu z Vasej rodiny, co potom? Stacila by Vam taka odpoved aku ste tu uviedli? Hodnota ludskeho zivota je vyssia ako dana investicia (moralne je nevycislitelna, z pohladu ekonomiky podla europskych studii pre SR cca okolo 700 000 eur (pre 2014) o ktore by tento stat prisiel, ak by doslo k smrtelnemu urazu. Myslim, ze dana uprava a vytrhanie kolajnic je ovela lacnejsia. O materialnych skodach na autach ani nehovorim. Tak sa prosim laskavo zobudte v tej kancelarii primatora hl. mesta zo sna, lebo cela Bratislava vyzera otrasne, vsade bordel, spina, rozpadajuca sa dlazba, chodniky, mury... hrdza, cele zle..., Rumunsko a Bulharsko nas coskoro predbehnu. Hanba!
23. apríl 2014

Martin J.

Nehorázne výhovorky Magistrátu a arogancia zástupcov občanov. Tie nefunkčné koľajnice tu takto "ležia" už 20 rokov. Ešte raz slovom. Dvadsať rokov!
24. apríl 2014

Viktor

Je zaujímavé, že keď VÚB stavala tú svoju opachu, tak nemusela riešiť žiadne, tzv. vynútené investície. Postavili budovu a riešili len "záhradku" okolo svojej budovy.
A potom sa zacielili na svoje ego a samoľúbosť, aby ich budova nemala orientačné číslo 5, prípadne iné. Uzurpovali si číslo 1. Pritom takéto číslo už existuje za križovatkou.
Čo na to Magistrát a kataster?
14. jún 2014

R. Fico

Pan Papajcik + MAGISTRAT, prestante klamat ludi a sami seba.
A hlavne, prestante sa odvolavat na futuristicke projekty v tejto lokalite!
Blizi sa leto 2014 a ked chcete mat ciste svedomie, tak tie "100-rocne kolajnice" aspon provizorne zalejte asfaltom!
17. jún 2014

Lukáš

Celý úsek pod nadchodom je v katastrofálnom stave! Koľajnice v zemi, rozmlátený asfalt a ten prechod pre chodcov od Hlavnej (!) bratislavskej stanice je pre samovrahov. Osobne ma tam raz takmer zrazilo auto. A nehnevajte sa, ale to je Váš problém, riešiť tento stav čo najskôr a nájsť na to peniaze. Už 2010 bolo neskoro a vy chcete čakať do 2019? Najmä ak viete, že sa tam tak často stávajú úrazy. Veď len v tejto diskusií sa už koľko ľudí priznalo s vlastnou skúsenosťou s úrazom na danom úseku. Riešte, robte, rozmýšľajte, za to ste platení, na to sme Vás volili.
17. jún 2014

Ferdo Mravec

Takto to vyzera, ked na magistrate sedia: Pavucik putnicek - eskamoter a iluzionista a Truhlik.
18. marec 2015

lubomir

a co tak praveze tie kolajnice vyuzit na dopravu staci jeden motoracik s pripojakom a bude nie? to je nejaky okruh? alebo kam vlastne vedu
18. marec 2015

Peter

lubomir, tieto otazky myslite vazne? Ste vobec z BA?
18. marec 2015

lubomir

byvam v pentagone a seriozne sa pytam
19. marec 2015

Peter

lubomir, precitaj prispevky. Z nich pochopis, ze tie kolajnice tam lezia uz 20 rokov! A tolko rokov sa ani nevyuzivaju! Ved nie je odkadial, a ani kam.
Co si si myslel, ze su tam ako zalozna dopravna alternativa na prevoz zlata z VUB?
25. máj 2015

Matej Mazák

Od vyjadrenia prešlo mnoho času a náprava vypadá byť v nedohľadne. Trebalo by túto tému znovu otvoriť diskusii pretože tak pravdepodobne bude niekto musieť ,,zahučať" aby to mesto zaujalo.
Dnes som sa tam vyrúbal ja a môžem byť rád, že som to rozchodil. Za mnou brzili autá. Rada aby sme jazdili opatrnešie nieje moc platná pre ľudí, ktorý jazdia opatrne no doslova cez prekážkovú dráhu.
27. október 2015

dejvid

Koľajnice na ceste pri A.S. Mlynské Nivy

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či budú odstránené koľajnice zaliate v ceste pri A.S. Mlynské Nivy, nakoľko som tadiaľ išiel dva razy na bicykli a dva razy som kvôli nim spadol. Mojim jediným šťastím bolo, že v tom čase za mnou v bezprostrednej blízkosti neboli žiadne vozidlá, inak to mohlo dopadnúť fatálne. Viem že tam prebieha výstavba, no tie koľajnice sú tam zaliate v asfalte už pekných pár rokov. Bude sa v tejto veci konať? Predpokladám, že ani motoristi z nich nie sú bohvieako nadšení... Ďakujem za odpoveď
27. október 2015

Anonymný užívateľ

dejvid, samé zlé správy ohľadom koľajníc, ktoré tam nezmyselne ležia od doby, kedy dokončili VÚB. Čiže od roku 1997!
Cesta sa bude opravovať až po dokončení Twin City a novej AS. Vznikne zároveň nová organizácie dopravy.
A vďaka HB Reavis a ľahostajnosti magistrátu to potrvá ešte tri roky!!!
https://dennikn.sk/277279/hb-reavis-este-nema-ani-projekt-novej-autobusovej-stanice-v-bratislave/#comment-127228
28. október 2015

Anonymný užívateľ

Ten usek cesty mohol byt uz davno v normalnom stave, pricom by sa predislo skodam na zdravi a majetku. Ale to je take typicky Slovenske, cakat 20 rokov, kym to prebuduje niekto iny ako mesto...
05. jún 2016

Andrej

Už sú fuč.
07. jún 2016

Anonymný užívateľ

Prosim vas, vie mi niekto napisat preco tento podnet zmenil svoj stav?

Stav riešenia podnetu
Vyriešený

Nezda sa mi, ze by niekto tie kolajnice vytrhal a spravil pekny hladky asfalt v danom useku...
Dakujem za odpoved.
09. jún 2016

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

stav bol zmenený s ohľadom na aktualizáciu podnetu zverejnenú 5. júna.

Martin Kollárik
[email protected]
16. jún 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v prvej polovici júna 2016 prebehla oprava cesty kvôli odstráneniu starých koľajníc. Nejednalo sa však o celkovú rekonštrukciu, ktorá bude na rade v súvislosti s výstavbou v okolí, a ktorú bude realizovať investor.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania