Rozkopávka, možno nelegálna?

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 13. októbra 2010

Pán starosta,chcel by som sa spýtať ohľadom rozkopávky na našej ulici - čiže Dorastenecká. Asi pred mesiacom tam bola krížom cez celú ulicu rozkopaná cesta za účelom nejakej opravy. BUDIŠ, veď pokaziť sa môže kadečo, že? Podľa spôsobu rozkopávky som mal dojem, že to vykonáva samotný majiteľ nehnuteľnosti čiže p. Baránek. Ani to by mi nevadilo. Chcem sa len spýtať, či mu nevyplýva povinnosť tú rozkopávku dať aj do pôvodného stavu, čiže zabetónovať, respektíve zaasfaltovať a či to vôbec mal povolené, lebo mám taký dojem, že porucha je odstránená, ale tendencia dať cestu do pôvodného stavu tam nie je. Jednak sa tam tvorí výtlk, keďže je to zasypané len zemou a jednak vzhľadom aj na blížiacu sa zimu a zimnú udržbu. Možno by bolo fajn sa na to pozrieť a zjednať s vykonávateľom rozkopávky náhradu. Za pochopenie vopred srdečne ďakujem.

15. október 2010

Odpoveď samosprávy

Na základe podnetu bol preverený stav dotknutej komunikácie – Dorasteneckej ulice priamo na tvári miesta. Následne po identifikácii dotknutého miesta sme kontaktovali správcu komunikácie Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy.

Po získaní informácií uvádzam:

Ide o nepovolenú rozkopávku, správca komunikácie zistil, že ide pravdepodobne o rekonštrukciu vodovodnej prípojky pre rodinný dom na ul. Dorastenecká 48. Magistrát v uvedenej záležitosti koná. Vlastníčka domu bola zo strany Magistrátu vyzvaná listom, aby predložila, na základe akého povolenia realizovala rozkopávku.

S pozdravom

Peter Cviklovič
16. marec 2012

Odkazprestarostu.sk

Na základe postupu samosprávy, ktorá zabezpečila preverenie rozkopávky a tým aj možnosť jej ďalšieho šetrenia zo strany správcu komunikácie uzatvárame podnet ako vyriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania