Beňadická - znemožnenie usídlenia holubov

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Martin Horváth 28. mája 2019

Na schodisku na terasu (zo strany sídliska) na Beňadickej 19 je veľké množstvo vtáčieho trusu. V chátrajúcej budove sa usadili holuby a všetok trus padá priamo na schodisko. Prosím o odstránenie a opravu fasády objektu tak, aby sa znemožnilo usídleniu holubov (prípadne ak je v súkromnom vlastníctve tak vyzvať majiteľa).

29. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet, o jeho doriešení Vás budeme informovať.
MÚ BA - Petržalka
25. jún 2019

Martin Horváth

Vážená samospráva, máme mesiac od momentu, kedy ste dostali informáciu o tom, že schodisko vo vami spravovanej mestskej časti je posypané vtáčim trusom. Pár metrov od DK Lúky. Vlastne je to schodisko, ktoré použijete, ak chcete ísť zo strany sídliska do domu kultúry. 30 dní to viete, 30 dní to tam leží, 30 dní okolo toho chodia ľudia, rodičia s deťmi na prechádzkach. Ďakujeme :-)
02. september 2019

Martin Horváth

Dva mesiace neskôr a exkrementy sú stále na svojom mieste. Minulý týždeň miestny podnik upratoval parkovisko z opačnej strany bytovky. Prečo sa práce nekoordinujú a nezobrali už aj výkaly z druhej strany bytového domu? Prosím znova preposlať samospráve.
02. september 2019

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
17. september 2019

Martin Horváth

Po dvoch týždňoch opäť žiadna reakcia od samosprávy. Odkedy je starostom p. Hrčka tak nikto okrem škôlok a parkovania nič nerieši, na schodisku môžu byť výkaly, hlavne že dieťa mám v škôlke a auto zaparkované pred domom, to sú jediné dve požiadavky obyvateľov...
20. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Radi by sme Vás poprosili o presnejšiu špecifikáciu miesta na mape (napríklad formou screenshotu z google maps), nakoľko z popisu nevieme presne určiť nehnuteľnosť a jeho správcu. Pokiaľ nehnuteľnosť nie je v majetku a správe mesta, magistrát nedokáže v tejto veci podnikať ďalšie kroky.
V zmysle zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí a Všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy č. 18/2011 z 15. decembra 2011 o zásadách hospodárenia s majetkom hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy nemôže hlavné mesto SR Bratislava vynakladať verejné financie na iný nehnuteľný majetok ako na ten, ktorý je v katastri nehnuteľností zapísaný na liste vlastníctva pre vlastníka : Hlavné mesto SR Bratislava.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania