Fajcenie na hlavnej autobusovej stanici

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý

Na nastupistiach SAD na stanici aj inde podobne ako na zastavkach MHD sa veselo a pravidelne fajci napriek zakazu a nikto nedba, nikoho to nezaujima. Co moze clovek robit ked chce aby okolo neho v rade na autobus nefajcili a dodrziavali zakaz? Civilizovane, bez nadavok a nasilia?

06. január 2014

Lola

Kvôli fajčiarom som písala veľakrát sťažnosť na sekretariát SAD, odpoveď bola väčšinou, že fajčenie je na zastávkach zakázané, sú tam tabuľky - (lenže moja skúsenosť je, že fajčiari nevedia čítať a zrejme nechodili ani na hodiny fyziky, keďže nepoznajú pojem "vietor fúka"- väčšinou smerom, kde stoja ľudia a tým pádom aj dym ide tam...) a fajčiť sa smie pred stanicou - ale aby skontrolovali skutočný stav, tak asi na to "nejsou lidi". A pritom som im zadala čas aj číslo zastávky, kde sa toto dialo každý deň. Cestujem z ostrovčeka č.5, kde sú spoje smer Zlaté Klasy - no skús tam niekomu povedať, že sa tam nefajčí...Tak ma to už prešlo, nesťažujem sa, je škoda vydanej energie.
Ale som zvedavá, čo kto vyrieši :) a komu budú preposielať tvoju sťažnosť.
17. február 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Samozrejme, že fajčenie na zastávkach je zlé, je zakázané a viditeľne označené. Sankcionovanie je však problematické, nakoľko hliadky Mestskej polície nemôžu byť všade a na každej zastávke, naviac, akonáhle fajčiar uvidí uniformovaného policajta, cigaretu zhasne a tým pádom nie je prichytený pre čine, čím nemôže byť sankcionovaný. Domnievame sa, že účinnejšie by bolo, keby ostatní cestujúci - čakajúci na zastávke upozornili fajčiara na zákaz a poprosili by ho, aby tak nerobil.Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
20. február 2014

Lola

hmmmm, odpoveď ako vždy. Tak skúste napr. na zastávke 53 (smer Zlaté Klasy) poprosiť milé spoluobčianky, aby tam nefajčili (fajčí celá skupina, ženy aj chlapi, no skúste!!!!!) Radšej to všetci strpia, ako keby mali dostať po papuli :( hučia ako paviáni,ale čo s nimi?
Stačilo by, aby sa tam párkrát za hodinu ukázali hliadky....možno budem futuristická, ale aj odfotiť by sa dali vinníci z dialky, dôkaz by bol, dať 5-10 pokút a možno na nejaký čas by bol pokoj.
Lenže nikoho to nezaujíma.......
15. september 2018

Lukáš Bartošovič

dobry den, podnet mozete uzavriet, predmetna autobusova stanica uz prakticky neexistuje

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania