Nerešpektovanie zákazu vjazdu

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Jan Hubar 07. januára 2014

Napriek osadenej značke zákaz vjazdu, tu pravidelne jazdia autá po chodníku a parkujú na ňom. Mestská polícia situáciu nerieši.

07. január 2014

Silvia

Taktiež sa pripájam k tomuto podnetu, nakoľko Mestská polícia tento problém eviduje, ale absolútne nerieši.
07. január 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
samospráva viac, ako osadenie zákazu vjazdu, urobiť nemôže. Dodržiavanie pravidiel je v kompetencii mestskej, prípadne štátnej polície.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
08. január 2014

lolo

Samosprava moze komunikovat a spolupracovat s danymi instiuciami, poukazovat na problem, pripadne vyuzit ine moznosti. Problem je v tom ze samosprava Petrzalky proste nechce, nema zaujem veci realne riesit.
17. február 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet sme odstúpili na Mestskú políciu.

Rovnako však mestská časť môže požiadať príslušnú okrskovú stanicu mestskej polície o výkon kontroly, nie je potrebné to posielať na magistrát. Magistrát hl. mesta nie je nadriadeným orgánom mestskej polície, tá svoju činnosť vykonáva v zmysle zákona o obecnej polícii č. 564/1991 Zb. Mestskú políciu zriadilo hlavné mesto ako celok, magistrát je len výkonným orgánom primátora a mestského zastupiteľstva.

Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
27. február 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dopĺňam ešte stanovisko Mestskej polície:

OS MsP Petržalka zvýšila dohľad v uvedenej lokalite a v súčasnej dobe tam chodia hliadky MsP a riešia porušenia zákona v rámci kompetencií.

Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
11. apríl 2014

Kamila

Denne tade chodím,bezohladní vodiči kludne jazdia v zákaze vjazdu,dokonca tam parkuju z Pizzerie min. 3 auta a rodičia ktorí musia vysadit decko rovno pred budovou skoly! Chodnik je v dezolatnom stave ,deravý a policia je par metrov odtial,no nikto si nič nevšíma.Žiadam o vyriešenie problému,citim sa ohrozena v pešej zone a hlavne tade chodi vela deti do školy.
11. apríl 2014

Kamila

Denne tade chodím,bezohladní vodiči kludne jazdia v zákaze vjazdu,dokonca tam parkuju z Pizzerie min. 3 auta a rodičia ktorí musia vysadit decko rovno pred budovou skoly! Chodnik je v dezolatnom stave ,deravý a policia je par metrov odtial,no nikto si nič nevšíma.Žiadam o vyriešenie problému,citim sa ohrozena v pešej zone a hlavne tade chodi vela deti do školy.
12. marec 2019

Robert

Dobrý deň, je možné tento podnet znovu otvoriť? situácia je aj v roku 2019 úplne rovnaká ďakujem
23. júl 2019

Jozef

Ako je tento problém vyriešený?
23. júl 2019

Kami@atlas.sk

Nijako to neriesili.Ziadne hliadky som tam nikdy nestretla.Pride mi chore,aby som denne volala policiu,ktora sidli par metrov odtial.Teraz je klud,su prazdniny,ale zacne to v septembri opat.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania