Nerešpektovanie dopravnej značky

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 26. januára 2018

Na Trenčianskej ulici v smere od Bajkalskej na Miletičovu ulicu je osadená dopravná značka "Zákaz odbočenia vľavo", no takmer žiaden vodič túto značku nerešpektuje a veselo vojde do zákazu. Značku zakrývajú konáre stromu. Od momentu, kedy bol na Trenčianskej ulici zriadený cyklistický chodník sa dopravná situácia ukrutne zhoršila a pomohlo by, keby bola táto značka rešpektovaná.

28. október 2010

Odpoveď samosprávy

Trenčianska ulica v úseku od Bajkalskej po Miletičovu je komunikácia II. triedy (jazdí tam linka MHD) je v priamej správe Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy, preto je nutné podnet smerovať na ich oddelenie dopravy. Trenčianska ulica v úseku od Oravskej po Miletičovu je komunikácia III. triedy v priamej správe MČ BA - Ružinov.

Ing. Kováč

Podnet bol odoslaný Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy.
07. november 2010

Odpoveď samosprávy

Oznamujeme Vám , že konáre stromu zakrývajúce DZ zákaz odbočenia vľavo
boli odstránené dňa 7.11.2010.

Ing. Milan Beko
OCH-DaPS
29. júl 2011

Aqua

Ten zákaz odbočenia je tam značne nezmyselný. Návštevníkom obchodu LIDL neumožňuje po výjazde z parkoviska sa dostať do smeru na Bajkalskú a núti vás krúžiť okolitými ulicami. Riešením by bolo prerobenie uvedeného vybočenia tak, aby sa dalo bezpečne odbočiť doľava a dostať sa spätne na Bajkalskú.
Prečo asi drvivá väčšina ľudí tento zákaz nerešpektuje ?
Alebo to má byť vytvorené miesto pre policajtov na vyberanie pokút ?
29. júl 2011

Aqua

Alternatívnym riešením (asi aj lepším) by bolo aj možnosť vybočenia z parkoviska LIDL smerom doľava - smerom na Bajkalskú.
Hmm ?
31. december 2012

Peter

Dobry den, mna by napriklad zaujimalo preco ta znacka nieje umiestnena na lavom okraji cesty, bola by velmi dobre viditelna a krizovatka by bola prehladna!
01. marec 2013

Salvarum

Aqua, nenuti. Na dalsej krizovatke (cca 200 m.) sa mozes otocit.
07. október 2013

Dušan

Osobne si myslím, že by sa malo povoliť otáčanie na tejto ceste, pretože takto je zbytočne preplnená križovatka Trenčianska - Ružová dolina. Táto križovatka je aj bez toho dosť neprehľadná, hlavne v špičke. Viem o čom píšem, pretože cez túto križovatku jazdím denne - bývam tu. Odvtedy ako sa zjednosmernila Mliekarenská ulica je toto nepovolené otáčanie jednoduchšie, ako cez spomenutú preplnenú križovatku.
07. október 2013

Viva

RE: Salvarum

Najmä v špičke je takmer nemožné sa na tej križovatke Trenčianska-Ružová dolina otočiť, ako píšeš. To je realita. Takže tvoje riešenie je skôr teoretické.
:-(
26. január 2018

Jan Bakos

Zle umiestnená značka

Chcel by som poprosiť kompetentných o presunutie značky zákaz odbočenia bližšie k miestu, ktorého sa týka (cyklopriechodu).
Vodiči majú príliš krátku pamäť, takže sa pravidelne otáčajú cez cyklopriechod, čím ohrozujú a blokujú cyklistov.
24. október 2018

Jan Bakos

Magistrát na tom vraj pracuje. Tak uvidíme, čo s KDI vymyslia.
02. október 2020

Janči Bakoš

Vraj do konca roka niečo bude.
01. marec 2021

Janči Bakoš

Dobrý deň, máme tu marec a podnet je stále bezozmeny. Chcel by som sa teda spýtať, ako pokračuje príprava projektu a jeho schvaľovanie. Na úvod touto cestou, neskôr budem doternejší. ;)
01. marec 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

S pozdravom,
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania