Lietavská - neoznačená priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení

dobrý deň, pri kočíkovaní musím oceniť veľa nových bezbariérových prechodov, ktoré výrazne uľahčujú pohyb. Bohužiaľ je ich viacero (ako napr. tento) neoznačených farbou. Preto by som rád poprosil o dodatočné označenie .. čo pomôže bezpečnému prechodu cez cestu 🙂

ďakujem

07. jún 2019

Jana

Lietavská-priechod pre chodcov-chýbajúci

Dobri den prosim vas o namalovanie priechodu pre chodcov pozdlz celej Lietavskej
10. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet, o doriešení Vás budeme informovať.

MÚ BA - Petržalka
07. november 2019

Ján Hesek

Prosím o doriešenie problému. Ďakujem
07. november 2019

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
16. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
bezbariérové úpravy realizovalo hlavné mesto a je na jeho zvážení, či na tomto mieste zrealizuje aj priechod pre chodcov.
Či realizovať priechod pre chodcov, len kvôli nedodržiavaniu pravidiel cestnej premávky (teda vozidlám, ktoré v križovatke stoja tak, že porušujú pravidlá cestnej premávky) je určite otázka na zváženie.
K uvedeným problémom je vhodné privolať poriadkové zložky.
16. december 2019

Peter Š

Dobrý deň,

Pochopil som, že situácia nie je ľahká. Mám ale pocit, že máme šťastie, nakoľko sa javí, že presne viete, kto na magistráte je za vzniknutú situáciu zodpovedný / kto vie s riešením pomôcť. Preto by som vás rád poprosil o tlmočenie požiadavky podľa pôvodného zadania, t.j. označenie nových bezbariérových priechodov za účelom bezpečného prechodu cez cestu - bezbariérové úpravy sú naozaj super, ale pohybovo obmedzení ľudia (invalidi, dôchodcovia, kočíky, zranení) sa potrebujú nie len dostať na cestu, ale cez hlavne bezpečne prejsť. Rozumiem, že ide z vašej strany o krok navyše a preto dopredu ďakujem za vašu snahu.
Pekný deň prajem
P.S.: neoznačených prechodov je viacero, dúfam že sa dostane na všetky
P.P.S.: hlavne na tie pred školami - napr. ZŠ Budatínska
17. december 2019

Ján Hesek

Dobrý deň, priechod je určite potrebný, pre bezpečnosť všetkých. Aj pre vodičov je lepšie, keď tam ten priechod, spolu s dopravnou značkou, je. Ďakujem a prosím o riešenie.
17. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
13. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie dopravného inžinierstva uviedlo, že predmetné priechody pre chodcov sa nachádzajú na komunikáciách III. triedy, ktoré sú v správe mestskej časti.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania