Röntgenova - nekvalitné služby kosenia

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Dana 07. júna 2019

Dobrý deň prajem,takto vyzerá vaše slušne kosenie a starostlivosť o zeleň. Vaši zamestnanci o 15.00 hod nerobia už a v piatok o 11.hod balia na víkend. Sucha tráva je tam týždeň. A prosím nevyhovarajte sa na počasie. Pekne bolo aj cez týždeň.

25. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

veľmi nás to mrzí, ale všetci vlastníci pozemkov aj dodávateľské firmy či vlastná VPS v Petržalke, ale i po celom Slovensku majú problémy s nepokosenou trávou z dôvodu výdatných dažďov počas celého mesiaca máj. Všetci teraz dobiehame zameškané.
V súčasnosti sú už druhýkrát pokosené školské dvory a areály všetkých 24 materských škôl, 9 základných škôl, 54 areálov verejných detských ihrísk, Tyršovo nábrežie, Sad Janka Kráľa – len jeho pokosenie vzhľadom na rozlohu trvalo 5 dní., Pápežská lúka vďaky, tiež celé Lúky VII a VIII a ďalšie lokality.

Kosba v mestskej časti Bratislava-Petržalka sa zabezpečuje momentálne prostredníctvom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka a dodávateľským spôsobom, novými firmami vybranými verejným obstarávaním.
Aktuálne v týchto dňoch prebieha intenzívna kosba – dokonca aj počas víkendu. Veríme, že sa v súčasnosti situácia okolo kosby trávnikov zlepší k spokojnosti obyvateľov.
Chápeme, že sa ľudom môže zdať nelogické, že jedna lúka je pokosená a druhá nie, ale vzhľadom na rozdelenie si každý vlastník kosí svoju časť a nie vždy je možné kosenie viacerých vlastníkov a dodávateľov zosúladiť tak, aby bola kosba vykonaná približne v rovnakom čase.
V MČ Petržalka sa totižto nachádza viacero pozemkov s rôznymi vlastníkmi a tým pádom aj rôznymi zodpovednými za kosenie trávy. Niektoré pozemky patria MČ Petržalka (resp. za ich starostlivosť je zodpovedná MČ Petržalka, keďže jej boli zverené), iné pozemky patria Hlavnému mestu Bratislava, teda za ich kosenie je zodpovedný Magistrát a potom sa tu nachádzajú aj pozemky, ktoré sú vo vlastníctve súkromníkov, teda za ich kosenie je zodpovedný vlastník.
Prosíme vás aj o pochopenie pre ľudí, ktorí v týchto horúčavách kosia od skorého rána a aj cez víkendy.

Dnes dodávatelia kosia:

Ovsište – dnes pokračujú v parčíku na Medveďovej 21 a budú kosiť okolie panelových domov a potom pôjdu smerom k parkovisku
Háje – dnes kosia Poloreckého a kosia priebežne drobné plochy na parkoviskách
Dvory – dnes pokračujú na Černyševského a postupne sa bude vyvážať pokosená tráva

Lúky 2,3 – budú pokračovať po ukončení kosby na Háje 1,2
Lúky 4,5 – budú pokračovať po ukončení kosby na Háje 1,2
Lúky 7,8 – 19. 6. bola kosba ukončená


Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie a za trpezlivosť.


MÚ BA - Petržalka
26. jún 2019

Dana

Co ma spoločne neodnesene tráva s dažďom? Kvalita kosenia s dažďom? Zaspineny chodník s dažďom? Kvalita služieb sa tiež rozdelí medzi magistrát a mestskú časť?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania