Vígľašská-Verejný poriadok-iné

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Tomáš 2 10. júna 2019

Dobrý deň,
zákon o ochrane zdravia ľudí stanovuje nočný kľud od 22:00 h do a 06:00 h. V tomto intervale nie je prípustné vykonávať hlučné aktivity.
Mojim podnetom je produkcia nadmerného hluku pri zberaní odpadu. V mojej lokalite je to vždy okolo 5:00. Rinčanie sypajúceho a miešajúceho sa odpadu, zvuky smetiarskeho vozidla a hlasy pracovníkov sú veľmi nepríjemným predčasným prebudením.

25. jún 2019

Tomáš 2

Dobrý deň,
prosím o opätovné žiadanie nápravy, nakoľko bol podnet označený ako neriešený.
26. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
01. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.

Odvoz odpadu je v kompetencii spoločnosti OLO, a.s. Prikladáme Vám link, kde je možné im napísať akúkoľvek vašu sťažnosť: https://www.olo.sk/podnety-obcanov/
Kto? OLO, a. s.

MÚ BA - Petržalka
01. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: OLO, a.s.
02. júl 2019

Tomáš 2

Dobrý deň,
prosím?!
Čiže mám kontaktovať políciu za rušenie nočného kľudu?
Podotýkam, že mi je to krajne nepríjemné.
02. júl 2019

Michal Haman

Podnet bol preposlaný na OLO, a.s. (email: olo@olo.sk)

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
05. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

rozumieme Vášmu rozhorčeniu, zároveň Vás však chceme poprosiť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s opatreniami, ktoré sme prijali s aktuálnymi dopravnými obmedzeniami v Bratislave. Dovoľte, aby sme Vám bližšie priblížili situáciu.

Spoločnosť OLO, po dohode s hlavným mestom, posunula odvoz odpadu v hlavnom meste zo 6:00 hod. na 5:00 hod. ráno. Odvoz odpadu zabezpečuje 56 zberných vozidiel. Súčasné dopravné obmedzenia predstavujú minimálne 1,5-2 hod. zdržanie denne pre každé vozidlo, čo by spôsobilo, že by sme odvozy odpadu nedokázali vykonať podľa harmonogramu. Práve z tohto dôvodu došlo k posunu odvozu odpadu od 15.2.2019 až do odvolania, čo v praxi znamená, že vozidlá OLO začínajú s odvozom odpadu o 5:00 hod. ráno. Tento posun umožní našim vozidlám vykonať minimálne prvý odvoz odpadu do začiatku rannej dopravnej špičky a zároveň sa vyhnú aj popoludňajšej dopravnej špičke.

O tom, že OLO bude prijímať opatrenia v súvislosti s dopravnými obmedzeniami, sme po prvý raz informovali 23.1.2019: https://www.olo.sk/olo-sa-pripravuje-na-dopravne-obmedzenia-ktore-nastanu-v-bratislave-od-15-februara-2019/O prijatých opatreniach a skoršom začiatku odvozov sme informovali 13.2.2019:https://www.olo.sk/ako-bude-prebiehat-odvoz-odpadu-v-hlavnom-meste-od-15-februara-2019/Všetky kompletné informácie o novom harmonograme odvozov odpadu sme opätovne zverejnili 15.2.2019: https://www.olo.sk/ako-bude-prebiehat-odvoz-odpadu-v-hlavnom-meste-od-15-februara-2019/Okrem nášho webu, sme tieto informácie odkomunikovali aj prostredníctvom nášho Facebookového profilu OLO - Odvoz a likvidácia odpadu, tlačových správ, reportáží v regionálnych TV, jednotlivých mestských častí a tiež bola táto informácia zasielaná správcom nehnuteľností. Samozrejme chápeme, že aj napriek tomu, sa o nej nemuseli dozvedieť všetci obyvatelia Bratislavy a v informovaní budeme priebežne pokračovať aj naďalej.

Ospravedlňujeme sa zároveň za dočasné nepríjemnosti, ubezpečujeme Vás, že k pôvodnému harmonogramu odvozov sa vrátime akonáhle nám to dopravné obmedzenia umožnia.

Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie.

S pozdravom

Alena Polakovičová

odborný ref. odd. služieb zákazníkom
Odvoz a likvidácia odpadu a.s. Bratislava
Ivanská cesta 22
821 04 Bratislava

Tel: +421/2/50 110 111
e-mail: zakazka@olo.sk
www.olo.sk
08. júl 2019

Tomáš 2

Dobrý deň, pani Polakovičová,
veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Takéto riešenie (dohoda s Hlavným mestom o vedomom porušovaní zákona) považujem za veľmi neprimerané, pohodlné na úkor občanov.
Prosím Vás, dokedy sa majú tieto opatrenia aplikovať?
S pozdravom,
Tomáš.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania