Trnávka: skládka stavebného a komunálneho odpadu

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 04. novembra 2010

Chceli by sme upozorniť na tvoriacu sa skládku stavebného a komunálneho odpadu na Trnávke v areáli školy, polície a športového strediska, ktorí sídlia na Vietnamskej a Vrútockej ulici. Podľa výpisu z portálu https://www.katasterportal.sk/ ide o pozemky patriace Hlavnému mestu Bratislava (hlavne parcely 14814/553, 14814/416 a 14814/528) a v súčasnosti už zrušenému Ministerstvu pre správu a privatizáciu národného majetku SR (hlavne parcely 14814/475, 14814/473, 14814/52).

Problémy s predmetnými pozemkami:

1. Skládka stavebného odpadu: Na spomínaných pozemkoch sa priebežne tvorí skládka stavebného a iného odpadu. Vzhľadom na to, že pozemok nie je riadne oplotený a spravovaný, ho niektorí občania považujú za skládku stavebného odpadu, čo im jednak pripomína stavebný odpad, ktorý sa tam už nachádza, ako aj chýbajúce oplotenie.

2. Priestor pre voľný pohyb asociálnych a neprispôsobivých občanov: Vzhľadom na to, že na spomínaných pozemkoch sú ešte pozostatky predchádzajúcej stavby (už iba ruiny), chýbajúce oplotenie a tvoriaca sa skládka, sa na pozemkoch zdržujú a pohybujú asociálni a problémoví občania. Často ide o občanov pod vplyvom alkoholu, prípadne iných látok.

3. Estetické hľadisko: Tento priestor vzhľadom na svoj stav a zanedbanú správu predstavuje estetický problém mnohých občanov, čo nie v malej miere ovplyvňuje komfort bývania.

28. december 2010

milan oswald

Ak toto ma byt predmestie Bratislavy,hlavneho mesta Slovenska,potom by sme sa mali pozriet ako vyzeraju okolia ostatnych europskych hlavnych mestach( alebo kanadskych).
My,deti Trnavky sme vyrastali v prostredi ,ktore prechadzalo zmenou infrastructure uz vtedy a Mexiko sa zacalo stavat nasou hrdou komunitou. Skola na Vrutockej malo vela inteligentnych ucitelov a tiez z "novej skoly" na Vietnamskej,vyslo vela mudrych jedincov , ktory patrili do elity ostatnych ci uz strednych alebo vysokych skol v Bratislave. Ludia umieraju a ti, co prebrali kormidlo dnesneho dniania su zodpovedny za tento momentalny stav! Mali by ste byt hrdy na svoju funkciu a ukazat ludom a sebe ,ze vam tiez zalezi na tom kusku krasneho kraja !
19. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mrzí nás, že sa tento podnet rieši až teraz, snažíme sa však vracať aj k starším neriešeným podnetom.
Podľa našich posledných informácií je daná lokalita vyčistená a zabezpečená oplotením proti vstupu osôb.
Dúfame, že odpoveď je postačujúca.

S pozdravom,

Sekcia životného prostredia
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania