Parkovanie na zeleni

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
kvaxo 10. januára 2014

Všade v okolí predajne áut na Panónskej parkujú autá na zeleni, z priľahlej lúky smerom k Tescu si spravili dokonca sklad nových vozidiel.
Mestská polícia to vytrvalo ignoruje a toleruje. Zaujímalo by ma prečo to ale ignoruje a toleruje odbor životného prostredia a stavebný úrad.
Stav trvá už niekoľko mesiacov.

10. január 2014

Johny

kvaxo, co tak si najprv zistit komu patri pozemok???
10. január 2014

Jan Hubar

@Johny: Ak mas informaciu komu pozemok patri, tak si to tu mohol hned zverejnit a nie davat zbytocne a manipulacne recnicke otazky! Dik
10. január 2014

Johny

Hubar, vsak si to zistite, neviem ci sme si potykali... mudrovat to ano...
11. január 2014

kvaxo

komu patri pozemok je irelevantne. legalne parkovat auta na rastlom terene nie je mozne.
11. január 2014

Johny

pokial je to pozemok sukromny tak moze, aj vy si u vas na zahrade na travnatej ploche postavite bazen, alebo altanok a nikoho nic do toho, pokial je to mestsky pozemok tak to je druha vec...
11. január 2014

Johny

Kvaxo a Hubar vy dvaja mudrlanti pozemok je v osobnom vlastnictve firmy Impa Slovakia, petrzalka im to predala v roku 2007, jedna sa o parcelu c. 1740/7, treba si najprv overit a potom mudrovat, typicky slovaci...
11. január 2014

Jan Hubar

Johny: Ako zastupca uvedomelych Slovakov si nas "typickych" mohol poucit uz vo svojom prvom komentari :). Koniec koncov tvoje slova potvrdi/vyvrati nakoniec samosprava.
Btw tento portal je o podnetoch ako takych, bezny clovek nema prehlad co patri mestu/petrzalke/sukromikovi. Ani nie je ani cielom, aby si to zistoval pri kazdom podnete.
11. január 2014

Johny

Hubar mam ten dokument aj tie zmluvy, su volne dostupne na internete... vidim ze slusnost Vam nic nehovori...
11. január 2014

Admin Bratislava-západ

Dobrý deň, Johny,
v záujme konštruktívnej komunikácie Vás žiadam zdržať sa znevažujúcich vyjadrení na adresu iných prispievateľov („mudrlanti“, „typickí Slováci“, „slušnosť Vám nič nehovorí“), ďakujem.
S pozdravom
Miro Ščibrany
admin OPS pre Bratislavu-západ
11. január 2014

Johny

Nie nie Scibrany, ja Vam takisto netykam, vyprosim si take spravanie, za druhe ste neriesili prispevok o tej garazovej brane, Vy ste takisto mudrlant a nevsimate si ostatnych, ja sa budem vyjadrovat ako ja chcem a Vy sa mozte postavit aj na hlavu, za tym co som povedal si stojim, niektory mudruju.... Scibrany ste zaujati, pekny vecer...
11. január 2014

Johny

a ked uz sme pritom hubar zacal tykat prvy, etika mu nic nehovori...
11. január 2014

Admin Bratislava-západ

Johny, nie je mojou úlohou tu niekoho vychovávať, preto ako admin vstupujem do diskusie málokedy. Vychádzam z predpokladu, že aj pri názorových sporoch si prispievatelia dokážu vyjasniť veci sami medzi sebou. Súhlasím s Vami, že ak si to neprajete, nikto by Vám nemal tykať. Zároveň si myslím, že tykanie samo o sebe nemusí byť a zväčša ani nie je vyjadrením neúcty, na internete je bežné a je skôr znakom neformálnosti a blízkosti. Prejavom neúcty a zdrojom konfliktov zato bývajú rôzne urážlivé nálepky, aj keď sú sprevádzané úctivým(?) vykaním. Ďakujem za pochopenie.
S pozdravom
Miro Ščibrany
admin OPS pre Bratislavu-západ
11. január 2014

Johny

bohuzial nie sme v dansku kde si vsetci tykaju, ale u nas je vykanie prejavom ucty....
11. január 2014

Jan Hubar

Johny: tykal som ti a kedze ty vo svojom prvom prispevku tykas kvaxovi tak ma prekvapuje ze ti toto vadi :) prijemny zvysok vikendu prajem a na zeleni radsej neparkovat!
11. január 2014

Johny

p. Hubar v prvom prispevku som pouzil neurcity clen, treba vediet sklonovat...
12. január 2014

Walker

Pan Johny "Impa". Nilelen z obrazkov, ale aj z mojej osobnej skusenosti je jasne, ze IMPA sa sprava ako barbari.
12. január 2014

Johny

Walker Texas Ranger :-), je to ich pozemok, mozu si tam parkovat, pokial by to bol mestsky pozemok tak ano bolo by to v rozpore so zakonom....
12. január 2014

Johny

Walker, neviem preco ste ma oznacili ako Impa, ja s nimi nemam nic, dokumenty su na nete, kde kupili pozemok od petrzalky v roku 2007
12. január 2014

Stalker-Walker

Johny, akosi sa tu moc angazujete na to, ze s IMPOU nemate nic spolocne.
Mne nejde o sem-tam "pokrcenu" travu. Avsak tento sposob dlhodobeho parkovania, i ked na vlastnom, vo mne vyvolavaju pochybnosti o sposobilosi majitela.
Je vsak mozne, ze aj napriek tomu, ze IMPA ma titul uspesneho dealera, tak nema peniaze na vybudovanie civilizovanych parkovisk a na poplatky za stocne dazovej vody.
12. január 2014

Stalker-Walker

Johny, bol by som zvedavy, ako by ste reagoval, keby ste mali studnu a vas sused mal odparkovane vozidla z ktorych by mu tiekol olej a ine prevadzkove kvapaliny do zeme?
12. január 2014

Stalker-Walker

Johny, mna nezaujimaju zmluvy a "papiere", ale parkovanie, ktore moze kontaminovat podzemnu vodu.
Howgh!
12. január 2014

Johny

Stalker :D :D :D :D :D
21. január 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
motorové vozidlá parkujú na pozemkoch, ktoré sú vo vlastníctve súkromných spoločností. Vzhľadom na to, že nejde o plochy verejnej zelene, mestská časť nie je oprávnená konať v zmysle všeobecne záväzného nariadenia o starostlivosti o zeleň na území mestskej časti. Za účelom eliminovania priestupkov, ktorých sa dopúšťajú vodiči prejazdom a státím na trávnatej ploche v tejto lokalite, konal v minulosti Policajný zbor. Nakoľko problém pretrváva a týka sa opäť porušovania pravidiel cestnej premávky, státie motorových vozidiel na predmetných pozemkoch opätovne riešime v spolupráci s mestskou políciou a Policajným zborom.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
21. január 2014

Karol B.

Pani Podmajerska, na tychto pozemkoch hrozi znecistenie podzemnych vod!!! O travnik ide az v druhom rade.
24. január 2014

kvaxo

Vážená pani Podmajerská, mám zato že sa jedná o verejne prístupnú zeleň a teda ako štátna tak aj obecná polícia má právo riešiť tieto priestupky. Pokiaľ by si vlastníci pozemky ohradili a už by neboli verejne prístupné, stále by porušovali zákon o premávke na pozemných komunikáciách jazdou a státim mimo cesty. Ja som sa ale pýtal na názor vášho odboru životného prostredia, keďže tam desiatky až stovky áut parkujú na pôde. Dokonca ani u nás nie je možné odstaviť na lúke desiatky áut aj keď je to súkromný pozemok. Odstavná plocha alebo parkovisko snáď musí spĺňať nejakú STN a mať odvodnenie a odlučovače ropných látok a pod.... Takže prosím o obšírnejšiu odpoveď. Keď tvrdíte že to rieši štátna polícia tak nás zaujíma ako a s akým výsledkom. Ďakujem
03. február 2014

Marki

Takze naozaj chcete, aby to majitel vybetonoval a ohradil 2metrovym plotom? Potom to bude OK?
Alebo ako niekto v inej diskusii podotkol, ked to z vedlajsej asfaltky bez obrunika zo starej skodovky stecie na travu, tak uz je to podla zakona? Alebo cim tie (skoro)nove parkujuce auta s vypnutym motorom kontaminuju?
03. február 2014

Fero Kosák

Marki, super riesenie pre Petrzalku. Zacnite vsetci parkovat po travnikoch a nebude treba ziadne regulovane parkovanie pre CePeckarov.
22. december 2014

marian

problem sa opakuje
23. december 2014

Martin M.

Je vidiet, ze aj v Bratislave to funguje ako u blbych z vidieka.
Staci sa ist pozriet do primestskych casti a parkovanie na zeleni je tam bezny a starostami tolerovany stav!
Preco? No, lebo volby a koryto!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania