Hrobákova-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Denisa Laffersova 12. júna 2019

Uz tu mame vsetci problem najst si deti v tej vysokej trave, nehovoriac o kliestoch co v nej cihaju, aj komarom sa tu teraz velmi paci. Posledne kosenie (veeelmi davno) tiez nic moc-nieco okosili, nieco nechali. Teraz prisli vysokej teploty, mozno to pridu pokosit a vsetko to tu vyschne.

12. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

kosba v mestskej časti Bratislava-Petržalka sa zabezpečuje momentálne prostredníctvom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka a dodávateľským spôsobom, novými firmami vybranými verejným obstarávaním, ktoré ešte nepoznajú dobre jednotlivé lokality.
Situáciu s kosením trávnikov tiež skomplikovalo daždivé počasie v májových týždňoch, čo spôsobilo zdržanie pri samotnom kosení a následnom odstraňovaní zistených nedostatkov pri kosení. Momentálne sa v Petržalke pokračuje v kosení trávnikov.
Veríme, že sa v súčasnosti situácia okolo kosby trávnikov zlepší k spokojnosti obyvateľov.

Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie a za trpezlivosť.


MÚ BA - Petržalka
12. jún 2019

Michal

Všeobecne záväzné nariadenie hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
č . 5/2018
z 07. 09. 2018

(5)
Údržbou verejnej zelene sa rozumie najmä :

b)
kosenie plôch verejnej zelene a ich vyhrabávanie -
kosenie trávnikov na území mesta
je správca zelene povinný vykonávať
pri výške porastu 20 cm a v mestskej
pamiatkovej rezervácií a mestskej pamiatkovej zóne
v parkoch a v parkovo
upravovaných plochách pri výške porastu 12 cm,


PRESTAŇTE SA VYHOVÁRAŤ NA NEZNALOSŤ LOKALÍT VYSÚŤAŽENÉHO SUBDODÁVATEĽA VEREJNÝM OBSTARÁVANÍM A NEPRIAZNIVÉ POČASIE. SKORO 2 TÝŽDNE NEPRŠALO.

Prikladám 30dňový archív počasia - posledne pršalo 30.5.2019 - tj. pred 13 dňami.

Koľko potrebuje samospráva po sebe nasledujúcich suchých dní pre mobilizáciu techniky a zodpovedného personálu na konanie v zmysle VZN?

(predpoveď počasia podľa SHMÚ je do nedele 16.6. priaznivá čo sa zrážok týka, až na teploty, tak treba pevne dúfať že sa udeje zázrak a naše odvádzané dane budú aj riadnym spôsobom použité) - škoda že len miesto doteraz neriešenej parkovacej politiky (ktorú podľa môjho názoru nedorieši ani aktuálna garnitúra) nám vzniká v Petržalke nová neriešená téma, ktorá doposiaľ nejestvovala.

P.S: Poprosím administrátora nech si dá aspoň toľkú námahu a nekopíruje scestné komentáre o neznalosti lokalít subdodávateľa, pretrvávania zrážok, apod. Takto sa problémy neriešia. Podnety sú odpovedané "automatom"-zaškoleným personálom, nakoľko stále tá istá nezmyselná odpoveď.
12. jún 2019

Michal

kosenie podľa odpovedi samosprávy zabezpečuje firma Modifin Facilit - viď link:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/69305/namestie-hraniciarov-nepokosena-travnata-plocha

https://www.finstat.sk/spolocnici-konatelia?query=Ing.%20Stanislav%20Va%C5%88o%20%40Bratislava
položené firmy, dlhy na poistnom, atď. Samé sa to žiaľ nepokosí.
12. jún 2019

Jaroslav

To je správne, že sa nekosí. Konečne to už niekto pochopil.
12. jún 2019

Michal

otázne je koĺko nás toto nekosenie stojí.
12. jún 2019

Michal

p. starosta, tá istá firma ktorá robila zimnú údržbu "nepozná dobre lokality"? - tak ako píše "administrátor". ako sa tieto lokality líšia v zime od leta?
12. jún 2019

Michal

Modifin spol s r.o. http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=16835&SID=2&P=1 Adresa Tilgnerova 16 Modifin spol s r.o. www.modifin.sk Domkárska 8000 Modifin facility (dĺa odpovede starostu firma zodpovedna sa starost o zelen) Domkarska 8000 Ostatné modifiny ta ista osoba.
12. jún 2019

Michal

Na základe Zákona o verejnom obstarávaní je Verejný obstarávateľ povinný zverejniť Zmluvu o Dielo, ktorým nadobúda účinnosť. Prosím o nápravu, nakoľko doposiaľ je zverejnená ZoD len na zimnú údržbu a dodatky ku zimnej pohotovosti.
12. jún 2019

M_Starh.

Na našej ulici má tráva výšku už cez 1m a niektoré byliny dokonca vyzerajú skôr ako náletové dreviny. Pri príchode domov sa na mňa vrhol kŕdeľ komárov... Susedovho asi 5 ročného chlapca, ktorý sa hral v tráve miestami nebolo vidieť. Bez nadsázky sa chcem opýtať, či pri kosení budete dodržiavať špeciálne bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k zraneniu zvierat, príp. ľudí, ktorých nie je šanca v tak vysokej tráve vidieť?
12. jún 2019

Jana P

@Michal, zmluvy pre kosenie su zverejnene, tuto:
https://www.petrzalka.sk/zmluvy-faktury-a-objednavky/

Nenasla som tam vyhladavanie, su medzi zmluvami s datumom 14.-15.3.2019
13. jún 2019

Michal

@Jana P dakujem. tu som našiel doposiaľ len zimnú údržbu a pohotovosť zazmluvnenú s fy. Modifin. neviem nájisť tú na ktorú sa samospráva odvoláva (keďže nie je zrejme zverejnená). exportoval som si už aj do csv a nenašiel tam takú. Zajtra bude ďalší deň vhodný na pátranie.
13. jún 2019

Daniela Škopcová

Nerozumiem komentáru neznalosť lokality, kosiť trávu nie je práca lekara alebo vedca v NASA.deti a ani psov nevidno,komáre a kliešte majú raj.na tom malom kúsku čo aj pokosili traktorikom však nechali kopu(zabezpečiť si kontajner tiež nie je raketová veda) a ta kopa krásne hnije a smrdí už 4den,snáď sa dočkáme skoršieho vyriešenia smradľavej kopy ako bolo naposledy pri tlačiarni tohto roku keď sa naposledy kosilo a hnilo to tam skoro 3tyzdne.
13. jún 2019

Michal

Ako môže firma (ktorej doposiaľ zmluva nie je zverejnená), tá istá ktorá robila zimnú údržbu, nepoznať lokality? Prečo magistrát obhajuje firmu a nie Petržalčanov? Odpoveď je jasná. Dúfam že až prídem domov z práce tak už bude konečne tento rok prvýkrát pokosené (podľa magistrátu druhykrát). Podľa magistrátu schváleného VZN už malo byť pokosené asi 3-4x keďže pri výške porastu nad 20cm má správca zelene povinnosť pokosiť.
13. jún 2019

Jana P

@Michal, co-to o koseni je uverejnene ako priloha k zasadnutiu miestneho zastupitelstva, ktore bolo naplanovane na 28.maja (presunute na 10.6.2019):
https://www.petrzalka.sk/wp-content/uploads/2019/05/Uznesenie-51c-inform%C3%A1cia-o-v%C3%BDbere-dod%C3%A1vate%C4%BEa-na-kosenie.pdf

Su tam uvedene aj cisla zmluv, ta s Modifin facility bola podpisana 2 tyzdne neskor ako vsetky ostatne, ma cislo 64/2019 (podpisana 2.4.2019, takze sa ospravedlnujem ze som vas poplietla tou polovicou marca)
https://zverejnovanie.trimel.sk/Documents/mcpet/Contracts/39271/Zmluva%20c.%20Z20199923_Z_Oblast%207_Modifin%20s.r.o._Zml_7687_Zverejnena.pdf

Vyzera, ze zmluvy o koseni su pre vsetkych subdodavatelov rovnake. Bohuzial v zmluvach nie je pre bezneho smrtelnika jasne, ktore oblasti ktory dodavatel kosi - je tam uvedene iba "oblast 7" apod, takze skontrolovat ich vedia len pracovnici uradu (teda dufam :-)). Co je podla mna skoda, verejny tlak a verejna kontrola by pri tomto (ne)koseni veru nazaskodili.

Zaznam zo zastupitelstva sa da pozriet tuto: http://www.zastupitelstvo.sk/Petrzalka-MiZ.html?aid=4114
13. jún 2019

Michal

Ďakujem veĺmi pekne, doma preštudujem a budem naďalej aktívne búšiť na dvere kým sa niekto nezobudí.
15. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, kosby v minulom roku už prebehli, podnet je neaktuálny.

Oddelenie životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania