Mostíky pre plavčíkov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Neriešený

Dobrý deň, otváram tento podnet súvisiaci s podnetom:
https://www.odkazprestarostu.sk/podnety/6560/. Plánuje sa prosím revitalizácia týchto troch mostíkov pre plavčíkov? Pamätám sa pred 30-timi rokmi sa využívali, posledné roky však neplnia svoj účel a nazdávan sa, že sú v prírode prekážkou. P.S. Ďakujem za odstránenie chátrajúcich lavičiek. Predpokladám, že pri týchto mostíkoch budete pokračovať rovnako.

14. január 2014

kvet

tieto pozostatky na časy, kedy plnili svoj účel sp nenávratne preč a stávajú sa iba nebezpečnými nástrahami pre deti. Je veľmi užitočné, že sa nájdu ľudia, ktorí si všímajú skutočnosti, ktoré patria do kompetencie mestskej časti a jej poslancov, lebo sú za to platení. Neverím že nikto z celého kolektívu zamestnancov MÚ Petržalka nechodí popri jazere a nevidí ich. ch.
14. január 2014

Karol

Hlavne ten mostik nad plotom je proti zdravemu rozumu.
Chcel by som vidiet, ako by ho pouzival plavcik???
15. január 2014

Wolfgang

Karok, všetko je to pozostatok z čias pred bujarou privatizáciou. Pozemok patril mestu a mestskej časti. Privatizáciou to získal p. Vegh. zabral aj to čo inak slúžilo verejnosti na kúpanie a naši "páni" to bez ďalších podmienok riešenia priestoru predali, alebo darovali za júdašsky groš. Zahatali prístup aby sa tam niečo riešiť pre kúpajúcich. len si dobre všimnite celú časť zabratého pozemku a brehu jazera. Všetci sa však tvária že nič nevidia a nie je potrebné vec riešiť. Pozrite sa na to koľko je v blízkom okolí odpadu a špiny. majiteľ je niekde v Štiavnici alebo Bystrici ako mi bolo povedané a MÚ s pracovníčkami majú asi veľký problém si s tám poradiť. Žijam striedavo v Rakúsku a v Petržalke. Keď prídem do Rakúska tak žijem celkom v inom svete. Tam si plní svoju povinnosť aj polícia nie len obecný úrad. Za toto by dostal každý vlstník mastnú pokutu. Pozrite aj iné príspevky. Ako môže byť pri stojisku taký neporiadok ako je v podnete na Vlasteneckom nám. To má správcu a vlastníka. A nič sa nedeje. Wolfgang.
15. január 2014

rs

Karol, nech sa páči, prídite sa pozrieť hocikedy od 27.6. do 31.8.2014 v čase 10,00 - 19,00 h ako ho plavčíci využívajú.
15. január 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

rs: to vážne je tam plavčík v tomto období? a sedí tam?
15. január 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

na moj podnet o lavickach som dostal odpoved že "pozemok, na ktorom sa lavičky nachádzajú, nie je vo vlastníctve ani v správe mestskej časti Bratislava-Petržalka. Poškodené lavičky boli odstránené, ale osadenie nových nemôže mestská časť zabezpečiť z vlastného rozpočtu, nakoľko ide o súkromný pozemok." Takže lavičky "sa odstránili" zo súkromného pozemku meskou časťou či samotným majiteľom?
15. január 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

1.3.2010 t.j. takmer pred cca 4 rokmi :) sme tu mali podobny podnet https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/365/velky-drazdiak a do dnes sa nic neudialo a ani odpoved neprisla.
15. január 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestská časť každoročne v priebehu júla – augusta zo svojich finančných prostriedkov zabezpečuje na Veľkom Draždiaku (napriek tomu, že ide o prírodné jazero a nie oficiálne kúpalisko) profesionálnu vodnú záchrannú službu, ktorá dohliada na osoby vo vode a jej tesnom okolí. Najväčší zo spomínaných mostíkov takto každý rok využívajú plavčíkmi, ktorí v lete denne od 10,00 – 19,00 h hliadkujú na juhozápadnom brehu jazera. Ostatné dva mostíky sa nachádzajú na súkromných pozemkoch, patriacich hotelu Bonbón. Vlastníka upozorníme na ich stav.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
25. február 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

Je prosim dajaka odpoved od vlastnika pozemku?
09. jún 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

"na margo odpovede" -- Karol, nech sa páči, prídite sa pozrieť hocikedy od 27.6. do 31.8.2014 v čase 10,00 - 19,00 h ako ho plavčíci využívajú. O par dni sa pridem pozriet ako tam plavcim v tomto obdobi sedi........
26. november 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

je Pravda ze ten jeden mostik sa v skutocnosti v lete vyuzival pre placvcikov. vdaka za to. Ten druhy avsak nie. Je mozne ho odstranit? Ten co presahuje ihrisko sa vyuzival. Ten co je pri vode vobec nie a iba zavadzia.
08. apríl 2015

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

Mimochodom ten jeden mostik ano je vyuzivany ale tie dva nie a su nepotrebne a iba zavadzaju a ohrozuju. Planuje sa s nimi cosi spravit? Pol roka a ziadna odpoved od nikoho????

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania