Černyševského-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Silvia Vilhanova 17. júna 2019

Dobrý deň,

cez víkend som bola navštíviť moju mamu v Petržalke. Viem o tom, že sa už dlhšie ľudia z Petržalky sťažujú na nepokosenú trávu (prehrievanie zeme, včely atď. vs alergici). Obyvatelia domu na Černyševského 39 majú zopár vecí zasadených (orech, figa...atď.), no tie už pomaly nie je vidno cez burinu, ktorá tam teraz je. Napr. bodliaky, ktoré mám na fotke, sú cca 1,5 metra na výšku.

Bolo by možné, aby sa tam pokosilo, prosím? Netvrdím, že to má byť až na hlinu, ale ani skoro dvojmetrová burina tam nemá čo robiť.

Ďakujem.

S pozdravom

Silvia Vilhanová

03. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
03. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

veľmi nás to mrzí, ale všetci vlastníci pozemkov aj dodávateľské firmy či vlastná VPS v Petržalke, ale
i po celom Slovensku majú problémy s nepokosenou trávou z dôvodu výdatných dažďov počas celého mesiaca máj. Všetci teraz dobiehame zameškané.
V súčasnosti sú už druhýkrát pokosené školské dvory a areály všetkých 24 materských škôl, 9 základných škôl, 54 areálov verejných detských ihrísk, Tyršovo nábrežie, Sad Janka Kráľa – len jeho pokosenie vzhľadom na rozlohu trvalo 5 dní., Pápežská lúka vďaky, tiež celé Lúky VII a VIII
a ďalšie lokality.

Kosba v mestskej časti Bratislava-Petržalka sa zabezpečuje momentálne prostredníctvom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka a dodávateľským spôsobom, novými firmami vybranými verejným obstarávaním.
Aktuálne v týchto dňoch prebieha intenzívna kosba – dokonca aj počas víkendu. Veríme, že sa v súčasnosti situácia okolo kosby trávnikov zlepší k spokojnosti obyvateľov.
Chápeme, že sa ľudom môže zdať nelogické, že jedna lúka je pokosená a druhá nie, ale vzhľadom na rozdelenie si každý vlastník kosí svoju časť a nie vždy je možné kosenie viacerých vlastníkov a dodávateľov zosúladiť tak, aby bola kosba vykonaná približne v rovnakom čase.
V MČ Petržalka sa totižto nachádza viacero pozemkov s rôznymi vlastníkmi a tým pádom aj rôznymi zodpovednými za kosenie trávy. Niektoré pozemky patria MČ Petržalka (resp. za ich starostlivosť je zodpovedná MČ Petržalka, keďže jej boli zverené), iné pozemky patria Hlavnému mestu Bratislava, teda za ich kosenie je zodpovedný Magistrát a potom sa tu nachádzajú aj pozemky, ktoré sú vo vlastníctve súkromníkov, teda za ich kosenie je zodpovedný vlastník.
Prosíme vás aj o pochopenie pre ľudí, ktorí v týchto horúčavách kosia od skorého rána a aj cez víkendy.

Dnes dodávatelia kosia:

Ovsište – kosia Mamateyovu, Jankolovu a dokončujú menšie plochy a parkoviská
Lúky – pokračujú v kosení na uliciach Budatínska, Znievska a Lietavská


Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie a za trpezlivosť.
16. júl 2019

Silvia Vilhanová

Dobry den, trava je uz pokosena
16. júl 2019

Silvia Vilhanová

je mozne teda uzavriet podnet
13. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetná lokalita bola pokosená.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania