Ševčenkova-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený

zdravim na sevcenkovej oproti danovemu uradu sa pan traktorista o co pokusal ? snazil sa napodobnit travnik ako ma real madrid ? podobne ciary ma aj futbalove ihrisko len tu su trosku ine a skor si myslim ze dana firma nevie kosit a ked to porastie bude zaujimava podivana ale asi pan starosta chce vykuzlit nejake obrazce v trave

18. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

veľmi nás to mrzí, ale všetci vlastníci pozemkov aj dodávateľské firmy či vlastná VPS v Petržalke, ale
i po celom Slovensku majú problémy s nepokosenou trávou z dôvodu výdatných dažďov počas celého mesiaca máj. Všetci teraz dobiehame zameškané.
V súčasnosti sú už druhýkrát pokosené školské dvory a areály všetkých 24 materských škôl, 9 základných škôl, 54 areálov verejných detských ihrísk, Tyršovo nábrežie, Sad Janka Kráľa – len jeho pokosenie vzhľadom na rozlohu trvalo 5 dní, Pápežská lúka vďaky, tiež celé Lúky VII a VIII
a ďalšie lokality.

Kosba v mestskej časti Bratislava-Petržalka sa zabezpečuje momentálne prostredníctvom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka a dodávateľským spôsobom, novými firmami vybranými verejným obstarávaním.
Aktuálne v týchto dňoch prebieha intenzívna kosba – dokonca aj počas víkendu. Veríme, že sa
v súčasnosti situácia okolo kosby trávnikov zlepší k spokojnosti obyvateľov.
Chápeme, že sa ľudom môže zdať nelogické, že jedna lúka je pokosená a druhá nie, ale vzhľadom na rozdelenie si každý vlastník kosí svoju časť a nie vždy je možné kosenie viacerých vlastníkov a dodávateľov zosúladiť tak, aby bola kosba vykonaná približne v rovnakom čase.
V MČ Petržalka sa totižto nachádza viacero pozemkov s rôznymi vlastníkmi a tým pádom aj rôznymi zodpovednými za kosenie trávy. Niektoré pozemky patria MČ Petržalka (resp. za ich starostlivosť je zodpovedná MČ Petržalka, keďže jej boli zverené), iné pozemky patria Hlavnému mestu Bratislava, teda za ich kosenie je zodpovedný Magistrát a potom sa tu nachádzajú aj pozemky, ktoré sú vo vlastníctve súkromníkov, teda za ich kosenie je zodpovedný vlastník.
Prosíme vás aj o pochopenie pre ľudí, ktorí v týchto horúčavách kosia od skorého rána a aj cez víkendy.

Cez víkend kosili pracovníci VPS na Starhradskej a Markovej ulici. V pondelok dokončili kosbu na Starhradskej ulici aj na detských ihriskách na Černyševského a Wolkrovej ulici; budú sa venovať aj Tematínskej ulici a areálu ZŠ Lachova. Dodávateľské firmy včera dokončili kosbu v lokalite Lúky 7 a 8, kde budú do konca týždňa dohrabávať pokosenú trávu. V rámci lokality Háje dokončili kosbu na Romanovej, Ambroseho, Osuského a Hrobákovej ulici. Včera začali s kosbou aj na Gessayovej ulici a
v lokalite Ovsište na Medveďovej ulici.


Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie a za trpezlivosť.


MÚ BA - Petržalka
19. jún 2019

MZWQ

Uz tyzden hovorite ze kosite intenzivne, zial nevyzera to tak. Skuste prosim povedat v akych poctoch ludi resp. Techniky prebieha toto intenzivne kosenie.
Kvalita je hrozna, nielen tieto obrazce. Chodte sa pozriet cez cestu od technopolu ku kanalu ako je pokosene. Ostrovceky s vysokou travou nepokosene. Je to odflaknuta robota. Ak kvalita kosenia ma byt dodrzana. Prosim ako mate nastavene podmienky kvality kosby? Za tuto plochu by firma zaplatene dostat nemala vo fungujucom a zdravom rezime prebratia kvalitne odvedenej prace.
24. jún 2019

Michal

Podmienky sú dľa zmluvy nasledovné: 1)Kosenie má byť realizované v zmysle platnej STN 83 7019. 2)Výška stebiel trávy má byť zachovaná aspoň 4cm. V prípade sucha je možné túto výsku upraviť. 3) POKOSENIE CELEJ VÝMERY MUSÍ BYŤ VYKONANÉ NAJNESKÔR DO 14 PRACOVNÝCH DNÍ OD TERMÍNU URČENÉHO V OBJEDNÁVKE. 4)V prípade že pri kosení poškodí zeleň tak ju následne opraví dosevom. 5)POSKYTOVATEĹ MUSÍ VYBAVIŤ SYSTÉMOM GPS MONITOROVANIA VOZIDIEL VŠETKÙ TECCHNIKU a zabezpečit prístup k sledovaniu. 6)PODKLADOM PRE FAKTURÁCIU JE AJ VÝSTUP Z GPS MONITORINGU VOZIDIEL. Pevne "verím" že Verejný obstarávateľ- mestská časť Petržalka je dôsledný a háji záujmy Petržalčanov a bude pokutovať, alebo pri najmenšom krátiť fakturáciu pre tieto prešľapy dodávateľov.
24. jún 2019

Michal

Sorry že to systém hodil 2krát ale prvykrát to vypísalo chybu že nebolo možné spojiť sa so serverom. Text ostal tak som dal poslať opätovne. Admin - môžte prosím vyhodiť duplicitný koment rovnako aj tento? Ďakujem
15. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, kosby v minulom roku už prebehli, podnet je neaktuálny.

Oddelenie životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania