Vajnorská-chodník-bariérový

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
Lucia 23. júna 2019

Na Vajnorskej 17-19 sa na verejnom chodniku nachadzaju dve terasy. Jedna jevohraničená a na ich druhej prevádzke sa počas sedenia použiva celý verejny chodnik,tym padom nemaju kadial chodi ludia,iba cez cestu,parkovisko. Ani deti a kočiky. Ako je možne že zaberaju cely verejny chodnik?a o dodržiavani nočneho kludu ani nehovorim. Každy deň po 22h je prevádzka v plnom prúde. A to sa pritom nachadza v obytnom dome!! Takže asi paragraf 47verejneho poriadku nefunguje.
A toto je podla vas v poriadku??

25. jún 2019

Jana

Dobrý deň, obe terasy sú v súlade s platnými povoleniami MČ Nové mesto a môžem vás ubezpečiť, že prevádzky po 22h v plnom prude rozhodne nie sú, bývam v spomínanom obytnom dome a nemám problém s rušením nočného kľudu. Pokial by nočný kľud bol porušovaný, verte mi, že by tam denno-denne boli mestski policajti. Dokonca aj počas MS v hokeji, kedy boli prevádzky plne medzinárodných fanúšikov, nebol jediný dôvod na sťažnosti - všetko bolo zvládnuté na profi úrovni a bez škandálov. S úctou, Jana
26. jún 2019

Endstand

Ako je možné že je tam povolená terasa to iba s nejakým úplatkom zase raz...
27. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet.
Podnet preveruje a súbežne rieši právne aj investičné oddelenie. O výsledku Vám budeme informovať.

Kancelária starostu
28. jún 2019

Zdena

Dobry den. v danej lokalite byvam. Paralelne s predmetnym chodnikom je hned za parkoviskom dalsi chodnik. Na chodniku, kde je externe sedenie spominanej restauracie a bistra je tiez vytvoteny priestor pre kociky. Absolutne neobstoji argument o nepriechodnosti. Nie je pravda, ze po 22 hodine je zabava na predmetnych terasach v plnom prude. Obe prevadzky strikne dodrzuju otvaracie hodiny. Navyse pravidelne docistuju priestory okolo prevadzok. Ja osobne som velmi rada, ze oba priestory poskytuju velmi kvalitny servis a kvalitu v sluzbach udrziavaju v danej lokalite uz desatrocia s tym.istym timom. Co samo o niecom vypoveda. Mrzi ma neprajnost ludi. To je dovod pre ktory som sa rozhodla sem napisat.
04. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia zodpovedného pracovníka na mieste Vajnorská č.19 prebehla obhliadka ohľadom zaujatia verejného priestranstva - letné sedenie Steak House. Všetko je v súlade s rozhodnutím
č. 11174/5683/2019/IVO/RUKS zo dňa 11.04.2019. V prípade potreby je prevádzka ochotná poskytnúť aj svoje kamerové záznamy.

Kancelária starostu
16. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia oddelenia právneho, podnikateľských činností, evidencie súpisných čísiel a správy pozemkov o kontrolu dodržiavania prevádzkového času v prevádzke reštaurácie Steak
House a vo vedľajšej prevádzke kaviarne Open House na Vajnorskej ul. č. 19
bola požiadaná mestská polícia. MsP vykonala kontroly dňa 4.7.2019 v čase
22.20 hod. a dňa 8.7.2019 v čase o 22.22 hod., pričom bolo zistené, že
prevádzky boli zatvorené, neprevádzkované. Dňa 6.7.2019 v čase o 22.24 hod.
preverovala hliadka MsP oznam od občana týkajúci sa nedodržania
prevádzkových hodín v prevádzke Steak House. V čase príchodu hliadky bola
prevádzka uzatvorená.

Kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania