Nobelovo námestie - pitie alkoholu na verejnosti


Uzavretý
meno
Vladis Berger 13. septembra 2019

Na Nobelovom namesti si denne popijaju na kazdej druhej lavicke asociali znecistuju okolie a ked sa opiju do nemoty tak to dopadne ako ns prilozenej foto MP ani nepridu a ked nahodou ano tak povedia ze co s tym maju robot? Akoze ja viem co s tym treba robit ale kompetentni to nevedia? Poprosil by som zjednat napravu. A mimochodom by mohli aj pokosit tu polmetrovu travu Dakujem

23. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet, o jeho riešení Vás budeme informovať.
24. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
kontrola verejného poriadku je v kompetencii poriadkových zložiek.
24. september 2019

Vladis Berger

Spätná väzba tri mesiace Ste uplne super
30. september 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci MsP popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie priestupkov týkajúcich zabezpečenia verejného poriadku na tomto mieste, kde sa na verejne dostupných lavičkách zdržiavajú osoby bez domova, ktoré následne znečisťujú svoje okolie.
Jedným z častých podnetov oznamovaných Mestskej polícii hl. m. SR Bratislavy (ďalej len „MsP“) je prítomnosť ľudí bez domova na lavičkách, ktorá je obyvateľmi vnímaná negatívne. Je však potrebné konštatovať, že samotná prítomnosť ľudí bez domova na verejne prístupných miestach nie je žiadnym deliktom, ktorý by oprávňoval hliadky MsP, resp. Policajného zboru k ich vykázaniu z daného priestoru, pokiaľ sa nedopúšťajú konkrétneho protiprávneho konania. Najčastejšie ide o znečisťovanie okolia odpadkami, výlučkami, rozoberaním obsahu kontajnerov, rušenie nočného pokoja či občianskeho spolunažívania a pod. V takýchto prípadoch MsP môže osoby sankcionovať alebo vykázať z miesta, kde sa takéhoto konania dopúšťajú, ak je ich protiprávne konanie spoľahlivo preukázané. Preto najefektívnejších riešením v takýchto prípadoch je telefonické vyrozumenie MsP, resp. PZ na tel. č. 159 a 158.
Aj napriek tomu je však problém s osobami bez domova jedným z prioritných úloh, ktorým MsP venuje mimoriadnu pozornosť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
30. september 2019

Vladis Berger

Ja som to hovoril ze este budeme plakat za p. Bajanom

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania