Prokofievova- parkovanie na vyhradených miestach inými vozidlami


V riešení
meno
Adam 23. júna 2019

Parkovanie na vyhradených miestach inými vozidlami

27. jún 2019

Patrik

Toto je rozšírené, napr. ak maju dve rodiny tri auta, bývajú hoci aj v dvoch panelákoch pri sebe, vybavia si vyhradené miesto iba na jedno auto - to, ktore chodi z prace domov najskor. A preco? Preto, lebo po práci nezaparkuje na vyhradené miesto, ale na ine este voľné, ktore blokuje pre ďalšie postupne prichádzajúce auta. A druhé ich auto podla stavu parkoviska zaparkuje najlepsie tiez este na voľne miesto, no a to tretie nema problem ani o ôsmej vecer parknut na to vyhradené miesto.. Zmluvy na taketo vyhradené miesta by mali obsahovať “motivačnú” zmluvnú pokutu, v prípade nedodržania záväzku parkovať na vyhradenom mieste. Howgh
11. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA V popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na kontrolu a riešenie priestupkov na ulici Prokofievova, aby sa zabránilo nesprávnemu parkovaniu vozidiel.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu ihneď kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
MsP nemá kompetenciu tvoriť tzv. motivačné pokuty.
Ďakujeme za Váš podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania