Jura Hronca-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Veronika 02. júla 2019

Dobry den.
Chcela by som upozornit a apelovat na urad aby NEKOSILO luku pred AFit na ulici Jura Hronca. Na uvedenej ploche vyrastla krasna datelinova luka prave teraz v plnom kvete. Plna vciel, motylov a cmeliakov. Bola by velka skoda ju znicit a pokosit tym bezohladnym sposobom akym prebieha kosenie v Dubravke, zanechavajuce holu zem a miesta kde sa trava vytrhava aj s korenmi a zem bez ochrany je uplne vysusena. Trava by sa mala nechat aspon 10 cm. Prosim doprajte obyvatelom Dubravky trochu prirody. Mozno by nebolo zle pred poslanim caty koscov aby si uzemie presiel odbornik so vztahom k prirode a prislusnym vzdelanim a urcil co sa moze pokosit a co by sa vzhladom na ekosystem malo nechat, ako napriklad luky v kvete.

08. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Táto plocha nie je zverená mestskej časti do starostlivosti, podnet postupujeme na magistrát.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania