Tomášikova-parkovanie-problémové


Uzavretý
meno
m m 13. júla 2019

Dobry den odstavena dodavka remax na tomašikocej ul. oproti martinskemu cintorinu za križovatkou drienova-tomašikova ul.Vozidlo dlhodobo parkuje v jazdnej drahe a na chodniku kde plati zakaz statia Ide o frekventovanu cestu tomašikova ul.smwr k ružinovskej ul..Policia to dlhodobo ignoruje taketo parkovanie

31. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Na miesto bola vyslaná hliadka, avšak vozidlo sa už na mieste nenachádzalo. Vodič uvedeného vozidla však neporušil žiadny z platných právnych predpisov, pretože na chodníku pri zaparkovaní vozidla zostáva voľných zákonom stanovených 150 cm (§ 52 ods. 2 zák. č. 8/2009 Z. z.), jazdný pruh v smere jazdy má voľný priestor 3 metre (§ 23 ods. 1 zák. č. 8/2009 Z. z.). Na mieste sa nenachádza ani zvislé dopravné značenie, ktoré by vozidlu bránilo na mieste zastaviť ani stáť (§ 3 ods. 2 písm. b) zák. č. 8/2009 Z. z.).
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania