Tomášikova-Dopravné značenie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Ivan 14. júla 2019

Dobrý deň, križovatka ulíc Maximilána Hella a Tomášikova je očividne z dôb minulých a nezodpovedá súčasným štandardom a dopravnej sitácii. Problém nastáva, keď sa vytvára rad áut, ktoré odbočujú z Maximilána Hella na Tomášikovu v smere na Ružinovskú (doľava). Už rad troch áut zablokuje križovatku a nie je možné odbočiť z Maximilána Hella na Tomašikovu "doprava", teda použiť pravý pruh. Čo by pritom stačilo je rozšíriť cestu niekoľko metrov pred križovatkou a posunúť pravý odbočovací pruh viac doprava. To by zvýšilo priepustnosť križovatky a zmenšilo kolónu áut, ktorá musí čakať, aj keď by inak mohli odbočiť doprava na Tomášikovu, keďže sa odbočuje "iba" na prednosť.

16. júl 2019

Andrej

ale to pojde na ukor chodnika a mozno aj travnika...sam tam musim cakat ale nesuhlasim s rozsirovanim ciest, to mozeme donekonecna rozsirovat, lebo aut pribuda...na Tomasikovu v tomto smere sa da dostat aj z Trnavskej, takze situaciu by riesil zakaz odbocenia do lava, lebo prave tito odbacajuci sposobuju dlhe cakanie na semafore...
17. júl 2019

NaTrnavke

Tato krizovatka ma viac komplikacii - pripajajuce sa auta od Paneuropskej, zastavka za krizovatkou atd. Na tomto mieste by sa hodila kruhova krizovatka s 5 vstupmi/vystupmi (smer ruzinovska, smer tomasikova, paneuro, parkovisko vedla a max.hella). Znacne by to zvysilo plynulost premavky, bezpecnost a verim, ze priestorovo by nemusela ukrojit zo zelene az tak vela.
20. júl 2019

Ivan

Súhlasím, kruhový objazd by bol skvelé riešenie.
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania