Námestie hraničiarov - suché stromy okolo Billy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Neriešený
meno
Peter Oravec 25. mája 2020

Cca. desať suchých stromov na Námestí hraničiarov okolo Billy. Prosím o vysadenie nových stromov a o ich údržbu pri živote.

21. júl 2019

tais

Námestie hraničiarov-strom-suchý

tých stromov je tu uschnutých viac
21. júl 2019

Stefan

Toto je neuveritelne. Za toto by mal predsa niest niekto zodpovednost. Takto ich nechat napospas v týchto suchách. A kazdorocne sa to opakuje. A z MC budu tvrdiť ze ich polievajú. Nikdy som nič take v našej MC nevidel. Aspon nie v okolí Gercenova.
22. júl 2019

Kubo

Podla katastra patrí pozemok Bille, takže ideál by bolo napísať zodpovedným do Billy, že si neplnia svoju povinnosť starať sa o výsadbu,ktorá bola predpokladám ako podmienka súčasťou procesu pre výstavbu supermarketu. Nehovoriaco tých odpadkoch.
23. júl 2019

Stefan

Suche a zvädnute stromy pokracuju aj za zástavkou. To už nie je pozemok Billy.A okolo cyklochodníka to tiež nemoze byt pozemok Billy.
25. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme.
O doriešení podnetu Vás budeme informovať.
25. júl 2019

Peter Oravec

To je také srandovné slovo, že "o doriešení...". Však ešte ste ani nič nezačali riešiť, a už "doriešujete". Nuž, doriešujte, doriešujte...
25. júl 2019

Stefan

Treba konecne VPS strojovo vybaviť. Hovori sa o tom snad 1 rokov a je tam jedno zametacie auto, čo je viac pokazene ako funkčné.
28. júl 2019

Jana P

Toto je taka hanba:-((... fotky vyschnutych stromov na Namesti hraniciarov ako vzorovy priklad ignoracie zelene a zivoteho prostredia uz doputovali az k Vallovi:-(
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2344124472504807&id=100007218303998

Odpoved samospravy v zmysle"dakujeme za podnet" sme citali uz v auguste 2018 a stale nic:-( https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/56252/neporiadok-a-vyschnute-stromy-pri-bille

Bez zmeny, Na trave odpadky... mrte odpadkov. Stromy nepolievane, cyklochodnik zarasteny
11. august 2019

Matej V

Stromy sú vyschnuté - treba ich občas poliať.
27. august 2019

Mojmír

Tým suchým už voda nepomôže. Treba ich nahradiť novými a starať sa o ne. Tiež treba dosadiť stromy, ktoré boli vyrezané až po križovatku Nám. Hraničiarov a Osuského.
20. január 2020

Martin Uváček

Suché stromy smerom od billy boli nahradené.
22. január 2020

Peter Oravec

Predmetom podnetu bol napríklad aj tento strom.
Nahradili ho? Ak nie, podnet nie je možné označiť za vyriešený.
Ďakujem.
22. január 2020

Peteri Numelin

Peter Oravec, ten "strom" je náletová drevina, nebola nikým vysadená a jej vyschnutie nevyžaduje žiadnu náhradu.
22. január 2020

Peter Oravec

Peter Numelin, prosím, odkiaľ máte informáiu, že ten strom je náletová drevina? A že nebola nikým vysadená a že jej vyschnutie nevyžaduje žiadnu náhradu?
Tá drevina bola od začiatku predmetom tohto podnetu a je stále súčasťou tohto podnetu. Nikto to pri zadaní podnetu nespochybnil, takže je to stále tak.
Mimochodom, aj tieto stromy (foto), ktoré sú predmetom podnetu od začiatku, boli nahradené?
Ďakujem.
22. január 2020

Peteri Numelin

Peter Oravec, porovnajte si obe fotky, ktoré ste sem dali a na ktorú som reagoval.
22. január 2020

Peter Oravec

Peter Numelin,
vo svojom predchádzajúcom príspevku som riešil DVE rôzne veci (hoci obidve sa týkajú tohto podnetu):
1. strom, o ktorom tvrdíte, že je náletová drevina a netreba ho preto nahradzovať (prvá dnešná fotka odo mňa).
2. ďalšie stromy uvedené v podnete (druhá dnešná fotka odo mňa).
S priateľským pozdravom.
23. január 2020

Peter Oravec

To, či boli skutočne nahradené všetky suché stromy, bude možné posúdiť až vo vegetačnom období.
Strom uvedený na fotke nahradený nebol, takže podnet NIE JE vyriešený.
Ďakujem pánovi adminovi a príslušnú úpravu satusu podnetu.
23. január 2020

Peter Oravec

To, či boli skutočne nahradené všetky suché stromy, bude možné posúdiť aj vo vegetačnom období.
27. február 2020

Martin Uváček

Boli doplnené ďalšie stromy miesto suchých. Popri parkovisku
23. máj 2020

Peter Oravec

Neriešený podnet. Prosím o preposlanie.
25. máj 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
13. jún 2020

Martin Uváček

Stromy za billou sa ujali
16. jún 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, stromy pred Billou sa neujali.
26. jún 2020

Martin Uváček

To sú dva staré stromy, ešte z vášho pôvodného podnetu, zasadené niekedy medzi 2016-2018
26. jún 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
zaiste. A?
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania