Tomášikova-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Tomáš Pustai 20. júla 2019

Neviem prečo, ale napriek tomu, že Bratislava je hlavným mesto SR akosi málo využívame vymoženosti dnešnej doby. Jednou z takých nevyužitých "vymožeností" je napríklad aj dopytové tlačidlo na zelenú pre chodcov na priechode pri Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici. Tento semafor dáva červenú autám aj v prípade, že pred priechodom nestojí "ani noha" a autá musia zastavovať a stáť úplne zbytočne a produkovať tak, okrem iného, aj exhaláty naviac. Bolo by veľkým problémom nastaviť tento semafor, ktorý plní len jediný účel - dať zelenú chodcom a červenú autám - nastaviť ho tak, aby nefungoval na automatiku ale naozaj len na dopyt? Ďakujem za odpoveď!

21. júl 2019

Pavol L

Autor má pravdu, v tejto lokalite bývam a uvedený prechod využívam denne. Nie vždy ho chodci využívajú a autá stoja na červenú aj keď tam žiadni chodci nie sú.
23. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

modernizácia svetelne riadenej križovatky Tomášikova – Seberíniho je súčasťou projektu modernizácie cestnej dopravnej signalizácie, ktorá je aktuálne v štádiu prípravy podkladov pre vyhlásenie súťaže na zhotoviteľa projektovej dokumentácie. Projekt bude financovaný zo zdrojov EÚ. Modernizácia križovatky bude zahŕňať výmenu radiča križovatky, ktorý bude obsahovať modul pre preferenciu autobusov v križovatke a súčasťou prestavby bude tiež doplnenie dopytového ovládania pre chodcov. Po modernizácii bude križovatka fungovať v plne dynamickom režime (v závislosti na dopravnom zaťažení jednotlivých dopravných smerov, resp. v závislosti na aktivácií dopytových zariadení chodcami).

S pozdravom

Oddelenie dopravného inžinierstva
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania