Švantnerova-trávnatá plocha-vyschnutá

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Veronika 22. júla 2019

Chcem upozornit na necitlivy a zelen likvidujuci sposob kosenia v Dubravke. Na travnatej ploche pred Afit sa vytvorila krasna luka plna kvetov, a tym padom aj vciel, cmeliakov a motylov. A po koseni ako sa vykonava ostala len vyprahnuta pust. Preco sa kosia aj plochy kde nerastie burina ale kvety? Nemal by kosenie posudit odbornik a nemalo by sa konecne zacat vykonavat s ohladom na prirodu a tym aj na ludi? Nechat dlzku stebla aspon 10 cm, nekosit plochy ked su v plnom kvete, a ked uz tak nechat cca 20 percent nepokosene. A nekosit aspon niektore plochy vobec alebo az po odkvitnuti? Dubravka sa zmenila na pust. Kosci nechali za sebou steblo dlhe asi 2 cm. Cize zem nie je vobec chranena pred slnkom a napriklad v uvedenej casti a okoli vymizli skoro uplne vcely, cmeliaci aj motyle.

22. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Konkrétne táto plocha je v starostlivosti magistrátu. Podnet im preposielame.

Mestská časť Dúbravka a aj magistrát vyčleňujú niektoré plochy ako tzv. lúčne nekosené plochy, ktoré sa kosia len 2x do roka a podporujú biodiverzitu prostredia.

S výnimkou malých vyčlenených území nie je možné trávniky nekosiť, pretože drvivá väčšina obyvateľov Dúbravky vyžaduje ich pravidelné kosenie, najmä kvôli alergiám.
Kto? Oddelenie životného prostredia

Rastislav Bagar, prednosta MÚ
23. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
25. júl 2019

Vlado P.

Nie je to tak, že drvivá väčšina obyvateľov si žiada nie nejaké kosenie trávnikov, ale odbornú všeobecnú údržbu, ku ktorej patrí napr. aj polievanie v čase extrémneho tepla? Žltohnedý suchý trávnik sa síce niekedy na jeseň spamätá, ale zeleň, ktorá nebojuje o prežitie, prispieva k tlmeniu výkyvov počasia a má aj prínos v zmysle, aby sa tu krajšie žilo. Kto dal vysadiť v Dúbravke jarné kvietky iste chápe. Spomínaná drvivá väčšina by zrejme privítala, keby sa podľa možností rozpočtu rozumne vybralo zopár ucelených väčších plôch, ktoré by stáli za to, aby sa nenechali premeniť na vyprahnutú krajinu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania