Hnijúce lístie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 18. januára 2011

Na viacerých miestach Kramárov nebolo v jeseni pohrabané opadané lístie, ktoré pod snehom začalo hniť. Teraz, keď sa sneh roztopil, bolo by potrebné ho čo najskôr pohrabať. Priložené fotky sú z oblasti ulíc Višňová a Na Revíne, ale podobná situácia je aj na ďalších miestach Kramárov, napr. na Bárdošovej.

19. január 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dnes si už neuvedomujeme, že rok 2010 bol mimoriadne výdatný na zrážky a tým aj na tvorbu a objem listov a všeobecne zelene. EKO - podnik verejnoprospešných služieb, zabezpečuje v zimnom období zjazdnosť miestnych komunikácií a schodnosť chodníkov v správe Mestskej časti Bratislava-Nové Mesto. Nakoľko nastali priaznivé poveternostné podmienky, dňom 15.1.2011 som príkazom riaditeľa prerušil zimnú údržbu a nariadil som začatie jarných prác.

Jarné práce, ktoré pozostávajú z ručného vyčistenia krajníc od lístia a následného strojného zametania, vyhrabávania trávnatých plôch, orezávania korún stromov a kríkov a vyčistenia areálov detských ihrísk. Práce sme začali v lokalite Škultétyho, Vajnorská, Osadná, Sadová, Kukučínova a okolie. Jarné práce pravdepodobne prerušíme vo štvrtok 20.1.2011 na základe predpovede počasia, kedy by malo prísť k celoplošnému sneženiu. Ak poveternostné podmienky budú priaznivé, budeme pokračovať v začatých jarných prácach v uvedenej lokalite. Jarné práce každoročne zahajujeme v plnom rozsahu až v prvom, alebo druhom marcovom týždni podľa počasia. Odhadujeme, že v lokalite Kramáre zahájime jarné práce na prelome mesiacov marec a apríl 2011.

Ubezpečujem občanov lokality Kramáre, že miestne komunikácie, trávnaté porasty, chodníky a detské ihriská budú čistené komplexneJarné práce toho času nie je možné v plnom rozsahu zahájiť, nakoľko používame viacúčelovú techniku, ktorá musí v súčasnosti byť pripravená na zimnú údržbu miestnych komunikácií. V rámci jarného upratovania budú pre občanom v danej lokalite pristavené aj veľkoobjemové kontajneri na nadrozmerný odpad z domácností. O mieste a čase pristavenia kontajnerov budeme občanov zavčasu informovať prostredníctvom médi

S úctou
JUDr. Žákovič – riaditeľ podniku

S pozdravom

Ing. Ľudovít Kollárik
Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto
23. september 2011

Marek Tettinger

Pekný deň,
ďakujeme za podnet. Inšpektori verejného poriadku ma informovali, že problém bol už odstránený ešte v jarných mesiacoch.
S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
23. september 2011

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Inšpektori verejného poriadku ma informovali, že problém bol už odstránený ešte v jarných mesiacoch.

S pozdravom

Marek Tettinger,
hovorca BANM

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania