Parkovanie za (pred?) stĺpikmi

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený

Vodici parkuju na zastavke Molecova ZA stlpikmi a ohrozuju a obmedzuju chodcov - robia to legalne pretoze vyuzivaju dieru v zakone - jazdu 50 m po chodniku kadialkolvek akoukolvek rychlostou zakon neriesi - panuje bordel a anarchia. Co na to mestska cast? Co na to magistrat - zriadovatel mestskej policie?

06. február 2014

co koho do toho

ale ved predsa po chodniku je zakazane autam jazdit... aj preto sa to vola chodnik, od slova chodec predsa :)
08. február 2014

Martin

Neviem, čo mestská polícia nepochopila?!
Výklad zákona s komentárom:
Z hľadiska dopravných predpisov je to parkovanie v križovatke, čo je zakázané.
Chodník na fotke je z hľadiska zákonnej definície časť cesty určená pre chodcov, ktorá je oddelená od vozovky výškovo.
Aj pre chodník, ako časť cesty platí, že križovatkou je miesto, kde sa cesty spájajú alebo križujú (neplatí to len pre vozovky).
Podľa dopravných predpisov vodič nesmie zastaviť a ani stáť na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru "T" na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty.
Ako vidno na fotke, autá svojím parkovaním ohrozujú chodcov tým, že vodiči vchádzajúci do križovatky majú zhoršený prehľad o tom, čo sa deje na chodníku. V takýchto prípadoch je väčšmi pravdepodobné, že vodič zrazí chodca.
Mimochodom, vodiči tiež nesmú parkovať na priechode pre chodcov a ani 5 m pred ním.
Čítajte viac: http://auto.sme.sk/poradna/parkovanie-zastavenie-vozidla-a-statie/333-parkovanie-pri-prechode-pre-chodcov/#ixzz2sjH93JkW
14. február 2014

Jozef

Podstatné je, že stavby v pozadí (stánky) sú všetko čierne stavby, ktoré navyše neplatia nájomné mestskej časti a ani magistrátu. Pani starostka bola viackrát na to upozornená a napriek tomu stavebný úrad v tejto veci nekoná. Momentálne tam bol vybetónovaný nový základ pre ďalší stánok.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania