Nevhodná dlažba na chodníku k Partizánskej lúke

Zodpovednosť za riešenie: Mestské Lesy

V riešení

Povedla schodiska od Cerveneho mosta na Partizansku luku vedie jediny bezbarierovy prechod. Bohuzial, je nestastne vybudovany z macacich hlav, ktore su ale velmi klzke aj za sucha. Ak tlacite kociar hore, casto sa smykate na vysuchanej dlazbe. Ak by bolo mozne v buducnosti nahradit smyklavu dlazbu drsnejsou kammenou verziou, bolo by to velmi ocenene v komunite mamiciek s kocikmi. Celkovo je tato dlazba dost nevhodna aj na inych miestach.

26. júl 2019

Peter

Tento bezbarierovy prechod je exemplarna ukazka ako sa da bez rozumu splnit uloha.Nie len mamicky musia zapasit s kocikom, ale aj vozickari resp. ich sprievod a tiez mensie deti - celorocne, takze velka vdaka za dobre odvedenu pracu.
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

po prešetrení a identifikovaní správcu schodov Vás budeme informovať o ďalšom postupe.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na základe Vašej žiadosti sme vykonali šetrenie vo veci správy predmetných schodov, a zistili sme, že Partizánsku lúku vrátane predmetných schodov vedúcich ku komunikácii II. triedy (Cesta mládeže) majú v správe Mestské lesy Bratislava. Hlavné mesto SR Bratislavy – oddelenie správy komunikácií (ďalej OSK) zabezpečuje výkon správy len na komunikáciách, ktoré sú ako stavby v majetku Hlavného mesta SR Bratislavy, a sú zaradené do siete miestnych komunikácií na území hlavného mesta SR Bratislavy ako komunikácie I. a II. triedy a na prejazdných úsekoch ciest I., II. a III. triedy. Predmetné schody nie sú evidované v majetku stavieb OSK a na OSK sa k predmetnej stavbe (schodov) nenachádzajú žiadne relevantné právne listiny (ako stavebné povolenie, kolaudačná zápisnica, preberacia zápisnica, projektová dokumentácia). V danom prípade sa jedná o prístupové schody k areálu Partizánska lúka, tieto schody teda nie sú súčasťou komunikácie, ani chodníka v správe Hl. mesta SR Bratislavy. Z tohto dôvodu Vám odporúčame sa v tejto veci obrátiť priamo na Mestské lesy Bratislava.

Zároveň podotýkame, že v zmysle „Občianskeho zákonníka 40/1964 Zb., § 120, odsek 2/ Stavby nie sú súčasťou pozemkov.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na základe Vašej žiadosti sme vykonali šetrenie vo veci správy predmetných schodov, a zistili sme, že Partizánsku lúku vrátane predmetných schodov vedúcich ku komunikácii II. triedy (Cesta mládeže) majú v správe Mestské lesy Bratislava. Hlavné mesto SR Bratislavy – oddelenie správy komunikácií (ďalej OSK) zabezpečuje výkon správy len na komunikáciách, ktoré sú ako stavby v majetku Hlavného mesta SR Bratislavy, a sú zaradené do siete miestnych komunikácií na území hlavného mesta SR Bratislavy ako komunikácie I. a II. triedy a na prejazdných úsekoch ciest I., II. a III. triedy. Predmetné schody nie sú evidované v majetku stavieb OSK a na OSK sa k predmetnej stavbe (schodov) nenachádzajú žiadne relevantné právne listiny (ako stavebné povolenie, kolaudačná zápisnica, preberacia zápisnica, projektová dokumentácia). V danom prípade sa jedná o prístupové schody k areálu Partizánska lúka, tieto schody teda nie sú súčasťou komunikácie, ani chodníka v správe Hl. mesta SR Bratislavy. Z tohto dôvodu Vám odporúčame sa v tejto veci obrátiť priamo na Mestské lesy Bratislava.

Zároveň podotýkame, že v zmysle „Občianskeho zákonníka 40/1964 Zb., § 120, odsek 2/ Stavby nie sú súčasťou pozemkov.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
31. august 2019

Roman Mihalik

"občan by už nemal slúžiť ako poštár medzi obcou a úradmi, ale tieto by medzi sebou mali spolupracovať, ako im to predpisuje napr. § 5 ods. 7 zákona o obecnom zriadení a § 25 zákona o hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave."
05. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet, na mieste sme sa boli pozrieť a súhlasíme s tým, že daný stav nie je vhodný. Mestské lesy hľadajú optimálne riešenie, tak aby bolo funkčné a zároveň, aby esteticky zapadlo do daného prostredia. Bohužiaľ sklon schodov a chodníka je značný a domnievame sa, že ani výmena za drsnejšiu kamennú verziu by nepomohla. Vynasnažíme sa nájsť optimálne riešenie s ohľadom na rodičov s kočiarmi, ako na na ZŤP osoby.

Marek Páva, Mestské lesy v Bratislave
05. september 2019

Roman Mihalik

Je pravdepodobné, že sklon nespĺňa dnešné normy na bezbariérovosť, vozíčkar tadiaľ asi nevyjde. Keďže pribudli na parkovisku miesta pre ZŤP, mohli by sa tieto (alebo tie bližšie k vyhradeným miestam) prerobiť tak, aby ich aj oni mohli využívať.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania