Opletalova-odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

V riešení

Odstavene vozidlo bez stk a ek zaberajuce miesto na parkovisku pri ZST Devinska Nova Ves.

30. júl 2019

Obcan

Lokalita je Opletalova ZST DNV.
12. august 2019

Obcan

Ziadna odozva?
13. august 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

zatiaľ žiadna odozva.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
27. august 2019

Obcan

Nikto sa k podnetu nehlasi? Na danom parkovisku su minimalne 4 vraky, ale ostatne maju este stk. Pekna motivacia presadni na ZSR.
28. august 2019

Silvia Vilhanová

Opätovne som to preposlala samospráve. Bola chyba v aplikácii, neupozornilo ich to na neriešený podnet.

Snáď sa k tomu tentokrát aspoň vyjadria.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
20. september 2019

Obcan

@admin je problem s komunikaciou s uradom MC DNV? Nereaguje na ziadne podnety.
23. september 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

mali nejaké technické problémy od júna, zdá sa, že by to už malo byť vyriešené.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
23. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
prosím o zmenu zodpovednosti. Vzhľadom na to, že automobil má evidenčnú značku, ďalšie kroky sú v kompetencii Okresného úradu.

Mgr. Erika Labašková
referent organizačných vecí a podnikateľských činností
Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves
25. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dlhodobo zaparkované vozidlá sa spravidla delia na dve kategórie:

1. Vraky - staré vozidlá - vozidlá bez evidenčného čísla.
Správca komunikácie Magistrát, prípadne Mestská časť sú povinní zabezpečiť odstránenie starého vozidla, ktoré je odpadom z mestskej a miestnej komunikácie alebo verejného priestranstva v správe mesta alebo mestskej časti, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, ak si túto povinnosť nesplní držiteľ starého vozidla, a to odovzdaním starého vozidla na určené parkovisko, resp. zabezpečuje odstránenie so súhlasom vlastníka nehnuteľnosti odstránenie starého vozidla. Na takéto vozidlá Magistrát alebo Mestská časť umiestňuje výzvu na odstránenie vozidla v lehote 60 dní v zmysle § 67 zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch. V prípade, že majiteľ nerešpektuje výzvu, bude vozidlo odstránené na určené parkovisko.

2. Dlhodobo odstavené vozidlá - dlhodobo odstavené vozidlá, ktoré majú evidenčné číslo, ale nemajú platnú STK a EK.
Samospráva ani mestská polícia nie sú oprávnené skúmať platnosť technickej či emisnej kontroly. Vozidlá s EČV, ktoré nemajú platné tieto kontroly by mali riešiť pri dopravných kontrolách príslušníci PZ, resp. dlhodobo odstavené vozidlá, ktoré majú evidenčné číslo (EČV) sú v kompetencii Okresného úradu - odbor pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, ktorému sú takéto nálezy a podnety postúpené na priame vybavenie.

V prípade, že máme na odkaze pre starostu podnet týkajúci sa dlhodobo zaparkovaného vozidla na jednom mieste, vozidlo hliadka príslušnej Exp. MSP preverí a podľa toho o akú kategóriu vozidla ide, zvolí sa postup.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
25. september 2019

Obcan

Neviem ako Vasa MC, ale malo by byt vo Vasom zaujme vraky odstranovat/nahlasovat. V inych MC nemaju problem po nahlaseni podnetu ohlasit vrak prislusnym organom. Tu je aspon vidiet pokial tu je podnet kolko trva uradom, aby sa rozhybali a konali zo zakona.
25. september 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň, Občan.

Komu bol adresovaný Váš komentár, prosím?

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
30. september 2019

Silvia Vilhanová

Odpoveď MsP: Dobrý deň, prosím zmeniť zodpovednosť za tento odkaz, nakoľko ide o parkovisko patriace ŽSR a príslušníci MsP nemajú kompetencie riešiť vozidlá stojace na ich pozemku. My sme vec preverili a občanovi sme vysvetlili aké sú postupy, avšak v tejto veci nemáme žiadnu právomoc urobiť viac.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
30. september 2019

Silvia Vilhanová

Podnet bol preposlaný na ŽSR.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
01. október 2019

Obyvatelka DNV

a zo ZSR vam odpisu ze pozemok je v najme mestskej casti :)))
01. október 2019

Silvia Vilhanová

to uvidíme :)

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
03. október 2019

Silvia Vilhanová

Obyvatelka DNV,

mali ste pravdu. Tu je odpoveď zo ŽSR:

Dobrý deň,

uvedené pozemky sú v správe ŽSR. Nájomnou zmluvou s právom stavby č. 810649016-2-2018-NZsPS boli prenajaté pozemky MČ Devínska Nová Ves (MČ DNV) za účelom prípravy, realizácie a užívania stavby „Parkovacia plocha pre motorové vozidlá“.

Preto je potrebné v súčasnosti sa obrátiť na MČ DNV ako vlastníka stavby.

Ing. Ľubomír Mitas



S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
07. október 2019

Odpoveď samosprávy

Predmetné vozidlo má EČV. Platnosť STK a EK v zmysle príslušných zákonov rieši Okresný úrad Bratislava, odbor pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, tak ako už bolo spomenuté v rámci vedenej komunikácie k podnetu, ten následne môže voči vlastníkovi vozidla vyvodzovať sankcie. Mestská časť však v spolupráci s MsP označila dané vozidlo ako opustené vozidlo a zverejnila výzvu na odstránenie vozidla na webovej stránke MČ a žiada administrátora posunúť podnet na priame riešenie príslušnému okresnému úradu.
Kto? Okresný úrad Bratislava, Odbor pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie

Ing. Katarína Macáková
odd. výstavby, dopravy a životného prostredia
MÚ MČ Bratislava-Devínska Nová Ves
07. október 2019

V.

Opletalova-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Dlhodobo odstavene vozidlo bez platnej ek a tk
07. október 2019

Silvia Vilhanová

Aj okresné riaditeľstvo PZ sa vyjadrilo, že podnet patrí do kompetencie OÚ. Idem im preposlať tento podnet. Snáď si už prestaneme pohadzovať horúci zemiak...

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
20. máj 2020

Obcan

Vyriesene

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania