Auto odstavené na chodníku na Gercenovej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Jan Hubar 09. februára 2014

Pravdepodobne nepojazdne vozidlo, pol roka odstavene na chodniku a zaroven blizko prechodu pre chodcov. Mestska policia to neriesi. SPZ: BA-621KN.

09. február 2014

Hrubokrký Arogantný SUVčkár

Mestská polícia by mala byť zrušená a náklady na jej réžiu by mali byť využité na nové stĺpiky!
15. február 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vozidlo Nissan Maxima, evidenčné číslo BA 621 KN, odstavené na chodníku Gercenovej ulice má na prednom skle platné nálepky o vykonaní povinnej technickej a emisnej kontroly, na vozidle neboli zistené žiadne nedostatky (rozbité svetlá, okná, prázdne pneumatiky a i.), pre ktoré by bolo nepojazdné. Okrem toho na chodníku je pri vozidle priestor evidentne väčší, ako predpisuje zákon (t. j. 1,5 m). V súčasnosti preto nemáme zákonný dôvod ho riešiť. Toto je presne prípad, kedy na jednej strane zákon jasne hovorí, že parkovať sa nesmie pred priechodom, ale na druhej strane to neplatí na chodníku, práve aj na takomto mieste pri priechode. Riešením je len zmena zákona.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
[email protected]
www.petrzalka.sk
25. február 2014

Brano

Zakon tiez hovori, ze sa nesmie otacat ani cuvat na prechode pre chodcov. Ako inak by sa z toho miesta dostal na cestu?
17. júl 2014

Peter

Na aktualizaciu, toto auto uz ma aj spustene pneumatiky takze snad sa s tym uz da nieco urobit
06. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
predmetné vozidlo bolo odstránené.




MÚ BA - Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania