Karadžičova-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Radoslava Štuková 08. augusta 2019

Dobrý deň,
Pravidelne chodím cez pechod kde su dva páry svetiel pri Polnéj ulici a Karadžičovej.Keď prechádzate zo strany firiemCBC k polnej cez druhy prechod vchádzate na zelenú ale nestihnete prejsť a už je červená a vtom na vás trúbia autá a ukazujú vam vulgárne veci.
Ako mam prejsť alebo zase čakať na dalšiu zelenú?A čo deti a dôchodci.
Ďakujem Štuková

11. november 2019

Stano

Dobrý deň,
pridávam sa k tomuto problému, chcel som to zadať tiež. V poslednom čase je naozaj veľmi ťažké prejsť bezpečne cez cestu. Hoci vstúpime na prechod na zelenú, tlačia sa na nás autá aj od CBC aj z Poľnej, šoféri sú nervózni, ukazujú nám, že už ideme na červenú, ktorá medzitým preblikla, trúbia a kričia po nás. Toto voľakedy nebolo, asi niekto skrátil interval pre chodcov. Žiadame o predĺženie intervalu pre chodcov na tejto svetelnej križovatke a zamedzenie vjazdu vozidiel do križovatky počas prechodu chodcov. Nech autá dostanú zelenú až vtedy, keď by sa na priechode už nemal nachádzať žiadny chodec. Prosíme o úpravu čo najskôr, aby sa zabránilo prípadnému nešťastiu, je to veľmi naliehavé, lebo vodiči sú stále viac a viac neohľaduplnejší, ponáhľajú sa nehľadia na okolie. Jediný spôsob ako im v tom zabrániť je "červená". Ďakujem
01. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
19. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

úprava riadenia križovatky Karadžičova – Poľná bude realizovaná po dokončení a sprejazdnení ulice Mlynské nivy v súvislosti s otvorením novej autobusovej stanice (predpoklad jar 2021). Vzhľadom na viacero podnetov týkajúcich sa prechodu chodcov a tiež z hľadiska nastavenia koordinácie s okolitými križovatkami pristúpime k preprogramovaniu celej križovatky, kde zohľadníme všetky podnety na zmenu riadenia.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania