Mýtna-parkovanie-problémové


V riešení

Problémové parkovanie na rohu Mýtnej a Povrazníckej. Autá vchádzajú až na chodník, chýba tam totiž stĺpik a ničia tým novú dlažbu.

11. august 2019

Anonymný užívateľ

Všade dávajú kovové vysoké stĺpiky (ktoré sú drahé), pričom by úplne stačili betónové "zvonce", ktoré sú estetickejšie a plnia tú istú funkciu. Navyše, je veľmi jednoduché ich ihneď inštalovať.
11. august 2019

Martin U

Pohnúť ich je tiež jednoduché ako vidieť z tunajších podnetov na Drevenej, Zochovej a iných miest v Ba. Všade kde je vola parkovať za každú cenu dokázali tieto betónové zvonce odsunúť. Preto som skôr za stĺpiky
11. august 2019

Anonymný užívateľ

Dajú sa aj prilepiť, "pribetónovať".
12. august 2019

Peter Oravec

Zdá sa mi, že betónové biskupské klobúky sa dajú posunúť, aj keď sú akože pribetónované. A rovnako tak sa dajú aj stĺpiky odlomiť, ako je to napríklad na Račianskom mýte. Takže "prašť ako uhoď".
12. august 2019

Peter Oravec

Inak, štandardne sa dávajú v civilizovaných mestách stĺpiky, takže ja som za stĺpiky.
12. august 2019

Anonymný užívateľ

Hlavne by sa štandardne malo mesto starať, aby chodci nekľučkovali medzi zaparkovanými autami (som vodič), keďže vodiči sú bezohľadní, treba tomu dať jasné pravidlá. Či stĺpiky, či klobúky-je jedno, na Slováka platia len sankcie (pokuty a odtiahnuté autá).
22. august 2019

Martin U

Tamtá modrá Corsa tam drzo parkuje skoro každý deň
23. august 2019

Peter Ondavsky

niektore mesta pouzivaju plastove stlpy - su lacne, vymena stoji par eur...
23. august 2019

Peter Ondavsky

niektore mesta pouzivaju plastove stlpy - su lacne, vymena stoji par eur... a plast je aj bezpecnejsi...
08. september 2019

Jerome

admin, urgujte, neuveritelne drze, ze Magi mesiac NEREAGUJE!
08. september 2019

Anonymný užívateľ

Neuveriteľné, ale je to fakt. Ja presne takto riešim ten istý problém (parkovanie na chodníku) na Šancovej v miestach, kde sa vchádza do polikliniky (smerom k Tržnici) už rok!!!! Konečne som sa dostala k odpovedi, že "bla-bla-bla" niekto pracuje na projekte (neviem na akom?-žiadala som aspoň urýchlene nakresliť na chodník piktogramy chodca-čo sa dá urobiť ihneď)-no uvidíme, či to do Vianoc bude hotové. Počítajte s realizáciou tak o rok....
08. september 2019

Jerome

...keď nie Vianoce, Veľká noc to istí :) :(:(:(
08. september 2019

Anonymný užívateľ

Neistí-napíšu vám, že máte možnosť volať policajtov, ale by to riešili oni. Ale ten, kto to má riešiť zásadne-keď má vážne podnety od obyvateľov-a je na svojom poste na základe vôle obyvateľov-dáva od toho ruky preč. Treba si dobre rozmyslieť, koho volíte do svojich mestských zastupiteľstiev! Títo ľudia by totiž mohli urobiť veľa, ale nerobia.
09. september 2019

Peter Oravec

Pri tomto podobnom podnete
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/75289/racianska-stlpik-chybajuci
napísal magistrát toto:
"... na základe podnetu bol spracovaný projekt dopravného značenia, kde bolo navrhnuté na chodníku komunikácie Račianska a Škultétyho umiestniť dopravné zariadenie – koly. Projekt bol predložený do Operatívnej komisie pre určovanie dopravných značiek a dopravných zariadení Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, kde Krajský dopravný inšpektorát a cestný správny orgán vyjadril nesúhlas. Ako dôvod uviedli, že je v kompetencii polície riešiť neoprávnené parkovanie na chodníku. Preto je potrebné sa obrátiť na príslušný útvar policajného zboru s požiadavkou o zvýšenú kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky."

Takže takto to tu máme. Stavajú sa širké chodníky, aby mali autá kde parkovať.
11. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie stratégií a projektov
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
12. september 2019

Anonymný užívateľ

Odpovede sa píšu"past &copy", kto môže byť s takouto odpoveďou samosprávy spokojný?
19. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dlhodobo vnímame správanie vodičov, ktorí nerešpektujú význam umiestnenia
dopravných zariadení - koly na chodníku. Takýmto situáciám, pri ktorých dochádza
k pojazďovaniu a následnému poškodzovaniu chodníka, môže predchádzať novelizácia Zákona
č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov platná od 01. 12.
2019. V § 52 ods. 2 je uvedené, že vodiči musia pri zastavení alebo státí na chodníku ponechať
voľnú šírku 1,5 m, môžu vchádzať na chodník a vychádzať z neho len v mieste zastavenia alebo
státia vozidla a nemôžu pritom prekonávať zábrany chrániace chodník (napr. koly) pred
zastavením alebo státím vozidiel. Z fotografie je teda evidentné, že vodič porušil zákon. Je preto
potrebné obrátiť sa na mestskú políciu, ktorá ukladá a vyberá v blokovom konaní pokuty za
priestupky ustanovené osobitným predpisom. Veríme, že k zlepšeniu situácie dôjde aj po
zavedení parkovacej politiky v meste.

Oddelenie dopravného inžinierstva
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
19. december 2019

Jerome

čo odpovie pani bakalarka Sabinova?
19. december 2019

Anonymný užívateľ

Dočkala som sa po 1 a štvrť roku riešenia na Šancovej pri poliklinike smerom k Tržnici. V strede chodníka urobili stĺpikový les, chodci teraz musia dávať pozor, aby nenarazili do stĺpika! Toto kto toto tak dlho projektoval a riešil?! Vyzerá to, že stĺpikový biznis v Bratislave kvitne na úkor lacnejších a prijateľnejších riešení. Najjednoduchšie by bolo opätovne nakresliť na chodník veľké piktogramy-označujúce, že je to chodník pre chodcov (ako bolo v minulosti a nikto tam neparkoval) alebo vodorovné značenie "zákaz zastavenia, státia", príp. horizontálnu dopravnú značku "zákazu". Ale to by poškodilo "stĺpikársky" biznis.
20. december 2019

Peter Oravec

Anonymný užívateľ,
osadeníe akýchkoľvek dopravných značiek nepomôže, pretože podľa výkladu zákona políciou značky platia iba na ceste. Na chodníku platí (resp. do decembra 2019 platilo) jediné pravidlo, a to že s autom môžete na chodníku robiť čokoľvek, ak na chodníku necháte pre chodcov 1,5 metra. Podrobnejšie v priloženom linku:
https://pedrooravec.blog.sme.sk/c/384613/parkovanie-na-chodnikoch-iii.html
20. december 2019

Anonymný užívateľ

Prečítala som si blog-parkovanie-na-chodníkoch-a som v šoku! Moja naivita nemá hraníc. Myslela som si, že cesty sú pre motorové vozidlá a chodníky pre chodcov. Treba vyvíjať aktivitu, aby sa zákon v tomto ohľade zmenil!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania