Vajnorská-Verejný poriadok-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
Jan 12. augusta 2019

Važeny pan starosta Kusý
už druhykrat v tomto roku sa stalo, že pri obchodnom dome Polus v sobotu - to je dnes od 6 40 nalietava hekoptera. Je 11 hodin a v pravidelných intervaloch prilieta a odlieta. Hygienicka norma pre hluk je absolutne prekročená na uliciach vajnorska, riazanska, bajkalska, tomašikova ako aj v prilahlých uliciach. Neda sa otvorit okna, neda sa ist von. Male deti a zvierata tymto hlukom trpia. Začiatok prac v sobotu, ked ludia oddychuju je absolutne neakceptovatelny. Zaciatok priletov helikoptery o 6 40 to už je hyenizmus a arogantnost Sobota ma služiť na oddych - znecistenie vzduchu z helikoptery v tejto oblasti je pre mna ako enviromentalne ladeneho cloveka takisto neakceptovatelne. Kto to povolil??? Helikoptera v obytnej zone a v sobotu od 6 40 do 11 ????

13. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na vybavenie. Čakáme na odpoveď.

Kancelária starostu
13. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Zverejňujeme vyjadrenie / stanovisko Polus City Center:

Veľmi nás mrzí, pokiaľ musíme kedykoľvek a akokoľvek obmedziť komfort rovnako našich návštevníkov ako aj našich susedov.
O pripravovanej situácii sme sa snažili čo najviac informovať, oznam bol uverejnený na
naše webovej stránke, na facebooku ako aj v nákupnom centre, informovaný bol aj dopravný úrad.
Vzhľadom na to, že nákupné centrum Polus bolo postavené ako prvé nákupné centrum na Slovensku, cítime zodpovednosť za to ako dotvára prostredie mestskej časti, preto sme sa rozhodli pre dôkladnú rekonštrukciu.
Pomoc helikoptéry nebola samoúčelná a nevyužívali sme ju pre zábavu. Žiaľ, nebolo možné zvoliť iný spôsob prepravy technológií na strechu budovy.
Tak ako pán Ján správne napísal, v júni sme použili helikoptéru na odvoz starých technológií a aktuálne na dovoz nových technológií.
V rámci ďalších prác súvisiacich s rekonštrukciou neplánujeme helikoptéru použiť.

Kancelária starostu
13. august 2019

Elena

Chapem. Ale preco v sobotu? To ze ste vcasne uverejnili oznam, znamena ze sme mali vopred info, aby sme neboli v sobotu rano doma???

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania