Parkovanie


V riešení

Standardne petrzalske parkovanie, nepytajte sa ako sa tam dostal, ci po chodniku z lava alebo cez travu a chodnik z prava, aj tak je to asi legalne. Nenechava ani z jednej strany 1.5m ale na to vas policajti vysmeju. Ako si s takymto niecim poradit.. neviem. Samosprava porad nam, ubohym ponizenym obcanom. Inak to v pozadi je skolka alebo nieco take..

12. február 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
takýchto podnetov a situácií, je žiaľ, množstvo. Faktom je, že takéto parkovanie vozidiel na plochách a chodníkoch je v rozpore s ustanoveniami zákona o cestnej premávke. Neexistuje dopravná značka, ktorá by zakazovala státie na chodníkoch, nakoľko chodníky sú prístupné len pre chodcov (a autá môžu stáť ak dodržia 1,5). Úplné uzatvorenie regulačnými stĺpikmi nie je možné kvôli existencii zadných vstupov do bytových domov. Ak by sme aj navrhli dopravné opatrenia, by boli finančne náročné (napr. dopravné koly, ktoré vandali aj ničia, takže ich musíme opravovať alebo osadzovať nanovo), navyše nie je možné ani vhodné „okolovať“ či „ostĺpikovať“ celú Petržalku... Tu je možný len výkon príslušníkmi Policajného zboru, zmena ustanovení zákona o cestnej premávke upravujúca užívanie chodníkov alebo zavedenie regulácie parkovania. To posledné je v rukách samosprávy, ale momentálne to už niekoľko mesiacov stojí na rozhodnutí mestských (nie mestskočastných) poslancov.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
28. apríl 2014

Ignác

Podnet neriešený, autá na tomto mieste nelegálne parkujú denne. Mestská polícia (=Magistrát BA) nekoná, nepríde po privolaní alebo príde a ignoruje.
18. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Za obdobie od začiatku roka 2019 do dnešného dňa bolo na ul. Fedinova riešených 73 dopravných priestupkov
Príslušníci Exp. MsP BA V popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie dopravnej situácie na Fedinova v Bratislave, za účelom kontroly parkovania a zamedzenia páchania priestupkov týkajúcich sa protiprávneho státia vozidiel na chodníku.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu ihneď kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.


ml. kom. Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania