Nejedlého-chodník-znečistený

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Uzavretý
meno
čierna mačka 13. septembra 2019

Chodník na Nejedlého pri bytovom komplexe MamaPapa je už dlhšiu dobu znečistený nánosmi štrku a zeminy (od dažďa, resp. od vozidiel) zo zanedbaného a neupraveného pozemku pod MamaPapa. Prosím o vyčistenie chodníka, v septembri tu bude zvýšený pohyb detí do školy.

11. september 2019

čierna mačka

Uplynul skoro mesiac, stav chodníka je nezmenený...
30. september 2019

Odkaz pre starostu

Podnet bol opatovne zaslany samosprave,

s pozdravom,

Pavla Rachelova
pavla.rachel@odkazprestarostu.sk
30. september 2019

Odpoveď samosprávy

Komunikácia a priľahlý chodník sú v súkromnom vlastníctve. Podnet sme opätovne preposlali vlastníkovi a požiadali o nápravu.
Kto? Oddelenie územného rozvoja

Rastislav Bagar, prednosta MÚ BA-Dúbravka
30. september 2019

SelfMan

Pn Bagar, tato cast komunikacie a vratane chodnika uz patri Magistratu - 3400/164 C
Vid. https://bit.ly/2mhgjO6
Pozemok 3400/165 C, z ktoreho je zem splavovana tiez patri magistratu.
09. október 2019

Odpoveď samosprávy

Napriek tomu, že pozemky v tej časti komunikácie sú v majetku hlavného mesta, tak komunikácia ako stavba bola skolaudovaná ako jeden celok a rovnako ako jeden stavebný celok nebola magistrátom prevzatá do správy a tým aj nezaradená do siete miestnych komunikácií. Prakticky je to komunikácia slúžiaca výlučne majiteľom bytových a nebytových priestorov Nejedlého 63 - 73 , 18 a 20 a nového obytného súboru ITB. Preto je komunikácia s priľahlým chodníkom v súkromnom vlastníctve developera ITB.
Kto? Oddelenie územného rozvoja

Rastislav Bagar, prednosta MÚ BA-Dúbravka
14. október 2019

čierna mačka

Znečistenie pochádza z pozemku Magistrátu, pretože tento je neupravený a pri daždi z neho steká blato, štrk a iné znečistenie. Čiže znečistenie spôsobuje vlastník pozemku. Preto by ho mal odstrániť a zároveň zabezpečiť, aby k znečisteniu nedochádzalo.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania