M. Schneidera Trnavského-reklama-vizuálny smog

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

V riešení

Dobrý deň, dnes pribudol pri chodníku nový billboard. Je legálny? Ak áno, prečo pribúdajú v okolí ciest ďalšie billboardy. Neviem komu patrí pozemok, chcel by som len nejaké logické vysvetlenie. Ďakujem za odpoveď.

26. august 2019

Odpoveď samosprávy

Postavenie reklamného zariadenia na súkromnom pozemku samospráva nevie obmedziť. Táto komunikácia je v správe magistrátu, preposielame podnet im na vyjadrenie ako to je v tomto konkrétnom prípade.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ BA-Dúbravka
26. august 2019

Sebastián

Dakujem, budem cakat na odpoved z magistratu.
27. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu správy nehnuteľností.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

reklamná stavba je vybudovaná na pozemku reg. „E“ parc. č. 3263/1, k.ú. Dúbravka, pozemok nie je vo vlastníctve Hlavného mesta SR Bratislava, ale v súkromnom vlastníctve. Hlavné mesto nemá kompetencie stavebného úradu, v takýchto prípadoch môže konať príslušný stavebný úrad nariadením odstránenia reklamnej stavby vlastníkovi reklamnej stavby, ak v minulosti nevydal povolenie pre takúto reklamnú stavbu.

S pozdravom

Sekcia správy nehnuteľností
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania