Komárnická-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Uzavretý
meno
Lukáš Bartošovič 26. augusta 2019

Čo? opustené (nehybné viac než 60 dní) a čiastočne poškodené Audi A4 Avant v šedej metalíze
Prečo? staré nepoužívané vozidlo zbytočne zaberá parkovacie miesto, predstavuje tiež možné riziko ohrozenia životného prostredia a svojím zanedbaným exteriérom narúša estetický vzhľad MČ Ružinov
Kde? krajnica cesty pod predajňou potravín Samoška (Trebišovská-Komárnická)

-- doplnok --
vozidlo: BL-203IM, r.v 1998, VIN WAUZZZ8DZWA182204
neplatná emisná a technická kontrola: EK SKKi 264 071 (do 26.07.2019), TK SKJi 842 116 (to isté)
PZP ešte platí: Kooperativa, 6602337775, 05.04.2019 - ...
iné: pneumatiky ako-tak OK, prevádzkové kvapaliny netečú, zadná tabuľka EČV upevnená (predná pod sklom), vozidlo nevyradené z evidencie
pozemok spravuje: Magistrát hl. mesta https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/c/6BXPs

06. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v prípade, že uvedené vozidlo má platné EČV, ale je bez platnej EK alebo TK bude postúpené na príslušný Okresný úrad - odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na priame vybavenie, nakoľko riešenie takýchto vozidiel je v jeho kompetencii.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
06. september 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Okresný úrad
08. október 2019

Lukáš Bartošovič

no ano, Okresny urad, tak to si este pockame https://www.stkonline.sk/spz/BL203IM (Audi zatial stale nie je vyradene - ak bude, po kliknuti stranka vypise, ze sa vozidlo v databaze nenachadza)
09. december 2019

Lukáš Bartošovič

dokumentujem aktualny stav vozidla - zatial bez zasahu vandalov a/alebo premeny na bezdomovecky karavan, prajeme Audi A4 BL-203IM pokojne prezitie zaveru r.2019
13. február 2020

mjackson

Auto stale stoji a zabera parkovacie miesto. Existuje nejaky odhad kedy zodpovedny urad zacne riesit tento podnet?
14. február 2020

Lukáš Bartošovič

Okresnemu uradu trva vyradenie vozidla spravidla rok, niekedy trochu menej https://www.odkazprestarostu.sk/67069 - niekedy aj viac https://www.odkazprestarostu.sk/11475
technicky stav (cize miera rozmlatenosti) na tento proces zasadne nevplyva
24. február 2020

Lukáš Bartošovič

08.10.2019 vs. 24.02.2020, najdite 10 rozdielov
14. marec 2020

Lukáš Bartošovič

tak ako jeho sused z podnetu https://www.odkazprestarostu.sk/84486 , aj vrak Audi si vysluzil pozornost v podobe listka za stieracom
14. jún 2020

Lukáš Bartošovič

dobry den, nedaleko stojaca Mazda z podnetu 84486 bola nedavno odtiahnuta
dockame sa skoreho odtahu aj u tohto smutneho Audi?
19. október 2020

Lukáš Bartošovič

rozbite Audi "bez papierov" povstalo z mrtvych a aktualne je uz zrejme normalne pouzivane
dokonca aj EK/TK ma cerstve a platne
zrejme na majitela po roku stagnacie konecne zatlacili urady...
04. február 2022

Peter

Už zase stojí na "svojom" mieste bez pohybu minimálne pol roka. Žiaľ pre ostatných, momentálne s platnou STK+EK, avšak s prázdnymi pneumatikami.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania