Tomášikova-strom-invazívna rastlina

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení

Vo vnutrobloku Papradova a Tomášikova prave orezávajú stromy. Prečo prosím vrámci týchto prác nie je aj odstránený nálet invazívnej dreviny pajaseň zliazkatý, ktorý môže výrazne negatívne ovplyvniť kvalitu pôvodných drevín v relatívne krátkom čase? Dokonca jednému kusu boli orezané spodné konáre ako ostatným pôvodným strom. Ďakujem.

03. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetná požiadavka na odstránenie ajlantusu na papraďovej bola zadaná dodávateľovi.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
23. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

invazívna zeleň bola odstránená.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
23. september 2019

Zuzana

Ďakujem.
27. september 2019

zuzana

Dobrý deň, pred časom som dávala podnet na invázne dreviny pajasanu na lokalite, kde sa robili orezy stromov, no tieto dreviny pri tom neboli odstránené. Podnet bol zevraj vyrieseny. No ked som isla tento tyzden okolo, videla som, ze este stále je na mieste niekoľko mladých jedincov, ktoré v buducnosti môžu spôsobovať problém pre okolité dreviny vo vnútrobloku. Prikladám fotku a prisím o odstránenie (ako to nariaďuje vyhláška) . Ďakujem.
30. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
21. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

MČ zadala podnet dodávateľovi, aby zabezpečil odstránenie invázneho pajaseňa v kríkoch vo vnútrobloku Papraďová -Tomášikova.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov

V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania