Sokolská-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

V riešení
meno
Peter 27. augusta 2019

Skoro pol roka bez pohnutia odstavené vozidlo, ktorému medzičasom aj vypršala platná STK, EK (jún 2019). Parkuje na Sokolskej, pred min. zahr. vecí, ako sú vyhradené miesta pre rezidentov.

27. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet preposielame oddeleniu životného prostredia. Na auto bude umiestnená výzva na odstránenie, ktorú treba naplniť do 60 dní. V opačnom prípade bude auto odtiahnuté.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
28. august 2019

Jerome

ked si clovek pozrie odkazy z celej BA, tak sme zavalani autovrakmi, premyslame, co robia inspektori v terene? Nevidia?
05. september 2019

Peter

auto už má aj papuču od MP
05. september 2019

Jerome

a vyzva bola umiestnena?
10. september 2019

Peter

Jerome, nie žiadna výzva nebola do dnešného dňa na auto umiestnená. Len tá papuča a lístoček od MsP. Asi 2 týždne sú pre mestskú časť málo času :( Inak na uliciach Sokolská, Hlboká, Fraňa Krála je dosť aút bez platných STK, EMK a nik s tým nič nerobí. ak budem mať čas nafotím a dám sem... + autá vôbec nedodrživajú v okolí vyhradené parkovacie státia pre obyvateľov (aj keď to by človek ešte chápal), no najhoršie je , že polícia toleruje parkovanie uprostred križovatky, na chodníkoch, v obytnej zóne a to tak že s kočíkom mamička neprejde po chodníku a ani smetiarske auto po ceste. Prídu až na zavolanie, aj to ako zázrakom najskôr vyjde pol osadenstva z ministerstva zahr. vecí a odídu s autami a až potom príde MsP, náhoda?
10. september 2019

Jerome

admin, budte taky laskavy a vyzvite Stare Mesto a aj Magistrat, pod ktory spada MsP, nech sa onecne vyjadria a RIESIA podnety obcanov!
Stare Mesto, ak citate odkazy! tak poslite svojich inspektorov do terenu a nech sa pozru na Sokolsku, Hlboku, Frana Krala...na auta bez STK

... a MsP na auta bez nalepiek Staromestana...ako chcete zvladnut parkovaciu politiku, ked nedokazete roky odstranovat vraky a kontrolovat rezidentske zony...preco MsP nerobi pravidelne kontroly?
Dalej: vari zamestnanci MZV su nadludia? preco ich zamestnanci zaberaju rezidentoM parkovacie miesta?? Ved maju vybudovane parkovisko a koniec ulice F.Krala je velkoryso ZADARMO parking!!
16. september 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
16. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ospravedlňujeme sa, že výzva dodnes nebola umiestnená, v najbližších dňoch to napravíme.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
16. september 2019

Jerome

tri tyzdne od prislubu je dlha doba!
19. september 2019

Jerome

už ste umiestnili??
25. september 2019

Peter

Nie, do dnešného dňa neumiestnili, inak mimochodom hneď pred týmto autom je iné auto, ktoré síce má platnú STK, ale už tam stojí nepohnute od začiatku leta a samozrejme nemá platnú povolenku rezidenta, no bez povšimnutia... Neviem, asi celkovo do tejto lokality nechodí ozaj nikto nič kontrolovať a nielen autá. V druhom mojom podnete som písal o rok nefunkčných lampách na Hlbokej ulici pri Kalvárii - dodnes nič.... asi to nemá význam.
25. september 2019

Jerome

admin, urgujte

Peter, nevzdavajte to, oni!! sa na to spoliehaJU, ZE LUDIA rezignuju...TREBA ICH BOMBARDOVAT, ADMIíN, BUDTE AJ vY NAPOMOCNI A DOSLEDNI, DAKUJEME!
01. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
výzva na auto môže byť umiestnená až po tom, ako sa skontaktujeme s majiteľom auta - k čomu je potrebná súčinnosť polície. Nie je to tak, že hneď ako dostaneme podnet, môžeme umiestniť výzvu. Niekedy stačí upozorniť majiteľa, aby auto odstránil osobne a urobí to bezprostredne. V opačnom prípade majiteľa auta vyzveme osobne, výzvou na aute aj uverejnením výzvy na úradnej tabuli.
Výzva na auto bola umiestnená, teraz plynie 60-dňová lehota.

Podľa platných zákonov miestny úrad môže konať len v prípade, že auto nemá platnú TK a EK, alebo je preukázateľne vrakom (výzva na odstránenie). V prípade, že má auto platnú TK a EK, ale nemá parkovaciu kartu rezidenta, je potrebné obrátiť sa na mestskú políciu.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
05. december 2019

Peter

Už ubehlo 60 dní, auto neodstránené a s papučkou tam stále veselo parkuje. Kedy bude odstránené? Stihnete to do Vianoc?
06. december 2019

Jerome

admin, pourgujte, pls
11. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
výzva pre majiteľa vypršala, žiadosť na odtiahnutie bola zaslaná 10.12.2019.
Dovoľujeme si upozorniť, že mestská časť autá neodťahuje, robí to zmluvná spoločnosť. V prípade, že sú jej parkoviská plné, realizácia môže trvať dlhšie.
Ďakujeme za trpezlivosť.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
11. december 2019

Jerome

takmer pol roka od nahlasenia a teraz sa budete vyhovarat, ze zmluvna spolocnost ma plne parkoviska!! mali ste mu dat vyzvu hned v lete!!!
08. január 2020

Peter

ubehol ďalší mesiac a auto tam do dnešného dňa je.
08. január 2020

Jerome

nuž dovolenkovali :( :(

admin,. ozivit problem
12. január 2020

Ferdinand Paštúch

neuverite, vozidlo uz zmizlo.
13. január 2020

Jerome

huraaa, takmer po pol roku!
14. január 2020

Peter

Ferdinand Paštúch neviem prečo zavádzate, vozidlo tam stále je, dávam sem foto z dnešnej noci.
Admin, prosím podnet je tým pádom stále nevyriešený! auto tam stále je.
14. január 2020

Jerome

neuveriteľné,

to Stare Mesto nedokaze najst spolahliveho dodavatela?

- ved viac ako mesiac po slubenej realizacii :(:(
18. január 2020

Ferdinand Paštúch

To nebolo zavadzanie, len som mal pocit, ze to nebolo hned zkraja. Prave som chcel pridat opravujuci komentar.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania