Cesta na Senec-reklama-vizuálny smog

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení
meno
Martin 31. augusta 2019

Dobry den,
chcem podat podnet na odstranenie reklamy na obrazku (na obrazku nie je, v skutocnosti tam opat je). Dana reklama obmedzuje vyhlad smerom dolava a tak vyrazne komplikuje odbocenie vlavo z Cesty na Senec smerom na Staru Vajnorsku.

Dakujem.

25. september 2019

Martin

Aktualne foto
03. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Predmetný pozemok je vo vlastníctve súkromnej spoločnosti. Podľa katastrálnej mapy nevieme presne určiť, či sa kovová konštrukcia, ktorá slúži reklame, nachádza v majetku spoločnosti UniCredit Leasing Slovakia alebo TRETIA VSC a.s., (viď príloha). Pravdepodobne vlastníkom bude spoločnosť TRETIA VSC a.s., pretože na liste vlastníctve môžeme vidieť aj blízko umiestnenú stavbu trafostanice.

Magistrát v tomto prípade, pretože ide o súkromnú iniciatívu na pozemku v súkromnom vlastníctve, nedokáže konať. V súčasnosti vieme manipulovať len s reklamnými plochami na území mestských pozemkov, no aktívne pracujeme na zmenách, po ktorých bude komplikovanejšie umiestniť reklamu na súkromný pozemok.

Podnet preposielame na mestskú časť, ktorá môže preveriť, či súkromný vlastník splnil všetky potrebné náležitosti a reklamný nosič je osadený s platným povolením stavebného úradu mestskej časti Ružinov.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
06. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
06. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podľa podkladov od hlavného mesta je to katastrálne územie Vajnory. Preposielame preto podnet na MÚ Vajnory.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
07. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory. Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.

Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
21. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestská časť Bratislava-Vajnory preverila podnet na odstránenie reklamy.
V čase obhliadky boli na zábradlí umiestnené tri plachty, resp. smerové tabule, z ktorých jedna pravdepodobne prekážala výhľadu na odbočenie doľava.
Nakoľko zo záveru miestnej obhliadky vyplýva, že sa nejedná o reklamnú stavbu podľa stavebného zákona, odstupujeme tento podnet Krajskému dopravnému inšpektorátu Bratislava na priame vybavenie.

Ďakujeme
S pozdravom

Mgr. Jana Suchá
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295226
sucha@vajnory.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania