Jantárová cesta-zastávka MHD -chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

V riešení

Zastávka Farského pre autobus 95 smer mesto je nelogicky umiestnená až za križovatkou. Často krát sa stáva že autobus pri odbacani vpravo čaká na červenej a počas toho príde elektricka, ktorá ujde.
Príde mi to nelogické, nezorumiem prečo ta zastávka musí byť až za križovatkou keďže vidím kopu miesta aby sa dala postaviť aj pred. Resp minimálne by sa dal spraviť speci bus pruh na odbocenie vpravo štýlom "daj prednosť v jazde". Keď sme už pri tejto téme, celkovo existuje množstvo krížovatiek kde by odbacanie vpravo nemuselo byť na semafor...

25. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, túto požiadavku budeme riešiť v spolupráci s Magistrátom hl. m. Bratislavy a Krajským Dopravným Inšpektorátom. Momentálne pomery v križovatke takéto riešenie neumožnili a za zníženie komfortu cestovania sa ospravedlňujeme.

Matej Michlík
odbor marketingu a komunikácie Dopravného podniku Bratislava, a.s.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania