Draždiak - neporiadok a odpadky vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Andrej Porubsky 02. septembra 2019

Dobry den,
chcem sa spytat ci by bolo mozne aspom v nasledujucej letnej sezone, zabezpecit zlty kontainer na plast v blizkosti letnych barov na Drazdiaku. Pivo vzdy tecie potokom a vsetky plastaky koncia v komunale. Zlty kontainer ludia velmi dobre poznaju a snad buduat potom technicke sluzby trochu menej roboty.
Dakujem

03. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet, poslali sme ho na Oddelenie životného prostredia, o doriešení Vás budeme informovať.
17. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za prínosný návrh. V okolí jazera sa snažíme zaviesť efektívnejší systém nakladania
s odpadmi, pozostávajúci najmä z vhodného typu nádob, ktoré lepšie vzdorujú vonkajším vplyvom, čiže by mali byť kryté. Zároveň chceme ľuďom poskytnúť možnosť odpad triediť, čím by sa znížil počet jednotlivých zložiek komunálneho odpadu. Na predložení návrhu pracujeme a dúfame, že ho podporí aj vedenie Mestskej časti Ba-Petržalka. Preto obyvateľov prosíme o trpezlivosť pri riešení tejto problematiky. Každé riešenie je však bez uvedomelosti a podpory obyvateľov nefunkčné.
Je potrebné uvedomiť si, že hierarchia odpadového hospodárstva v prvom rade spočíva
v predchádzaní vzniku odpadu, za takýto prístup zodpovedá každý obyvateľ sám. Nadmernú produkciu odpadov počas letnej sezóny je zo strany mestskej časti veľmi náročné ovplyvniť.
Kto? Oddelenie životného prostredia MÚ Ba-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania