Opletalova-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Uzavretý
meno
Miša 02. septembra 2019

Po Opletalovej ulici dosť často jazdí kamiónová doprava, a to aj napriek napriek zákazom súčasným dopravným značením.
Prosím o riešenie situácie aj ďalšími opatreniami.

23. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za upozornenie. O Vami opisovanej dopravnej situácii vieme, mestská časť sa ňou zaoberá a na základe odporúčaní Komisie na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky, v spolupráci s krajským dopravným inšpektorátom v Bratislave a hlavným mestom, ktoré je vlastníkom a správcom MK Opletalova ul. a ul. Ján Jonáša je v našej snahe nájsť dopravné riešenie, ktoré napomôže dodržiavaniu už teraz platných dopravných značení zakazujúcich vjazd nákladnej doprave.
Zároveň prosím o zmenu zodpovednosti na OR PZ Bratislava IV, do pôsobnosti ktorého patrí kontrola a udeľovanie sankcií za porušovanie dopravných predpisov, v tomto prípade zákazovej dopravnej značky.

Mgr. Erika Labašková
referent organizačných vecí a podnikateľských činností
Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves
23. september 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

viete mi napísať kontakt na OR PZ Bratislava IV, prosím?

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
23. september 2019

Miša

To je absurdné, aby sa obec zbavovala svojej povinnosti zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť občanov.
Políciu ( štátnu a aj mestskú ) by mala kontaktovať obec a nie admin stránky odkazprestarostu.sk !!!
02. október 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: OR PZ SR
03. október 2019

Silvia Vilhanová

Podnet bol preposlaný na OR PZ SR.

Zatiaľ nemáme žiadnu odpoveď.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
07. október 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

máme odpoveď z OR PZ SR:

Na základe Vášho podnetu ohľadom porušovania dopravného značenia na Opletalovej ulici, Vám oznamujem, že podnet bol z dôvodu miestnej príslušnosti na Obvodné oddelenie PZ DNV. Policajti tohto oddelenia budú inštruovaní, aby sa danej problematike viac venovali a riešili vodičov, ktorí porušujú dopravné značenie.

mjr. Mgr. Juraj Čičilla
riaditeľ


S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
17. október 2019

Martin Lang

Dobrý deň,

včera som zadával nový podnet ktory sa tu ale neobjavil, davam ho teda ešte raz priamo pod tento príspevok.

Poučenie policajtov nestačilo, ťahače vytrvalo porušujú zákaz aj napriek tomuto poučeniu. Viď fotky v prílohe kde vidno rovno dva kamiony snažiace sa vojsť do vnútrobloku devínsky dvor!

Ako riešenie navrhujem premiestniť dopravné značenie zákaz vjazdu až ku výjazdu s priemyselného parku + miestniť zakaz odbočenia vpravo.

Denne tam dochádza k nebezpečnym situaciam kde sa kamion skoro prevrátil, poškodil miestnu komunikáciu a aj svoje vozidlo tak že celý naves za kvílenia zablokovany kolies odtiahol preč.
17. október 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

notifikáciu na Vami podaný podnet som nedostala, ale ak sa týkal tohto podnetu, aj tak by bol pridaný ako aktualizácia.

Ja osobne s nevôľou sledujem, ako sa kamióny rútia po Opletalovej, ako aj po Jána Jonáša (z tej strany, ako sa križuje s Opletalovou). Napriek tomu, že máme vyjadrenie od polície, že policajti budú poučení a majú riešiť vodičov kamiónov, nemám ten dojem, že by sa niečo zmenilo.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
17. október 2019

Martin Lang

dakujem za reakciu

podľa mňa by pomohlo jednoduché premiestnenie značky zákaz vjazdu až ku výjazdu s priemyselného parku. Viď foto.

Je tam dosť miesta aby sa zablúdený kamion otočil. Aktuálne je značka umiestnená veľmi nevhodne a vodič ju uvidí až ked je neskoro a nema sa kde otočiť. Takže to skušaju na malom kruháči vo vnutri devínskeho dvora čo vedie k nebezpečným situaciam.

Ta značka tam mala svoj dovod kedže sa používal další vjazd do priemyselného parku ktorý je už medzičasom zrušeny a jazdí sa tam zozadu. Lacné a rychle riešenie.
17. október 2019

Miša

Všetku iniciatívu pre vyriešenie tohto problému musí prevziať Miestny úrad MČ DNV.
Je absurdné ako zlyháva.
Majú kompetencie, možnosti a berú za to peniaze.

Prosím prepošlite tento podnet Mestskej časti opakovane.
17. október 2019

Silvia Vilhanová

Podnet bol opätovne odoslaný samospráve.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
17. október 2019

Martin Lang

Ja som to posielal aj na pani Labaškovú aj na oficiálne emaily na stranke obecneho úradu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania