Nobelova-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
Karol 08. septembra 2019

V parku na Nobelovej ulici, ktorý ma v prenájme mestská časť Nové Mesto parkujú vozidlá. Povodne bola pred vjazdom do parku osadená dopravná značka zákaz vjazdu, ktorá medzičasom záhadne zmizla.
Park bol už niekoľkokrát revitalizovaný a rekonštruovaný z verejných prostredkiov a pravdepodobne aj z fondov EU. Podľa katastra ide o pozemok, na ktorom je okrasná záhrada, uličná a sídlisková zeleň, park a iná funkčná zeleň a lesný pozemok na rekreačné a poľovnícke využívanie. Je vo verejnom záujme, aby tento pozemok slúžil svojmu účelu, keďže je financovaný z verejných prostriedkov. V opačnom prípade ide o porušenie povinnosti pri správe cudzieho majetku a poškodzovanie finančných záujmov EU.

07. september 2019

Karol

Bolo by vhodné aby Miestny úrad Nové Mesto, ktorý je zodpovedný, zabezpečil:
1. osadenie vhodného dopravného značenia zamedzujúcemu vjazd vozidiel do parku, tak ako to bolo pôvodne a rovnako umiestnilo fyzické zábrany,
2. preverilo stavebné povolenie na vybudovanie parkoviska v zadnej časti oproti objektu bývalej plavárne a uložilo nápravné opatrenie v prípade zisteného porušenia
3. zabezpečilo zvýšenú kontrolu tohto územia z dôvodu prevencie, nakoľko zdravé životné prostredie je všeobecným verejným záujmom.
03. október 2019

Denis Zvoncy Bondor

Karol.. 1. treba zabezpečiť parkovacie miesta..
2.netreba menit zauzivany system a meniť parkovanie popri ulice, potom sa svetu div že zrazu parkuju v parku..
3. Treba aby všetky auta ktore stoja cez dva roky na jednom mieste bez pohybu dať preč.
4. Netrebalo povoliť koladuaciu zmeny pouzitia budivy z administrativnej na bytovy dom bez zabezpecenia parkovacich miest ;)
Takto sa na to asi nik nediva ze :)
05. október 2019

Karol

1.Denis napis prosim vlastny odkaz pre starostu. Tento hovori o tom, ze v parku sa parkovat nema ani nemalo. Je zaujimave, ze znacku pred vjazd je problem osadit, ale na Nobelovej bola bleskurychle. Skoro tak rychlo, ako bol tento podnet oznaceny za nerieseny. :)
2. Zauzivany system sa zmenil povolenym vystavby Zony Nobelova, cim sa prislo o mnozstvo verejnych parkovacich miest. Zauzivany system sa zmenil, ked sa umoznila prekvalifikacia pozemkov zo sportu a rekreacie na stavebne pozemky. Zauzivany system sa zmenil, ked sa osadili dopravne znacky zakaz zastavenia, aj ked vo vsetkych dopravnych studiach (suvisiacich s vystavbou) vsetko vychadza. Zauzivany system sa zmeni, ked sa pri zeleznicnej trati zacne stavat.
3. Suhlasim.
4. Za to treba podakovat volenym zastupcom pri volbach.
10. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnetom sa zaoberá oddelenie investícií a verejného obstarávania.

Kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania