Astronomická-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení

Nadrozmerne smetie okolo smetiakov na astronomickej ulici. Obyvatelia vzdialenejsieho okolia si zvykli svoje odpadky vyhadzavat do smetiakov urcenych pre astronomicku a suhvezdnu. Cim jednak zaplnaju kontajnery pre tieto ulice ale aj nechavaju nadrozmerny odpad, ktory OLO neodvezie. Mesto ako vlastnik nesuhlasi s vybudovanim stojiska, kvoli state zelenej plochy. Ruzinov ako spravca pozemku by sa mohol dohodnut s mestom na vybudovani stojiska. To by malo podla mna vacsiu pridani hodnotu ako strata zelenej plochy, kde by bolo stojisko.

08. september 2019

Ales Ventus

Lokal OLO na Astronomickej sa rozrasta. Tento problem treba riesil vybudovanim uzamknuteho stojiska.
09. september 2019

Ales Ventus

Pribudli uz aj pneumatiky.
16. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

MČ BA-Ružinov zabezpečí jednorázové dočistenie kontajnerového stojiska. Do budúcnosti treba predmetné požiadavky smerovať správcovi bytového domu, ktorý má zabezpečiť dočisťovanie stojísk s odvozom odpadu.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
27. september 2019

Pipi

Prosim pekne, my obyvatelia Astronomickej si riadne platime docistovanie. A mame s tym problemy a to jednak ze upratovacia firma ani nestihne vycistit stojisko a uz dalsi bezdaci vytahuju von smeti. A za druhe, magistrat sa len stale vyhovara na sprostosti, namiesto toho aby konecne urobil na svojom pozemku poriadok a dovolil nam postavit oplotene stojisko, co uz roky urgujeme.Nekonecne jednanie s Vami!!
07. október 2019

Ales Ventus

Astronomická-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Neporiadok pri kontajneroch na astronomickej. Je to opakujuci sa problem, ktory sme ako bytovy dom chceli vyriesit stavbou stojiska idealne mimo cesty, ale ruzinov a mesto ako uzivatel a majitel pozemkov sa nevedia dohodnut. Prosim o upratanie malej ciernej skladky. A zaroven prosim MIU Ruzinov, aby v spolupraci s mestom nasiel miesto pre stojisko kontajnerov. V minulosti boli na astronomickej dve stojiska, casom boli vsak obe odstranene.
08. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
11. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

neporiadok bol odstránený.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
15. október 2019

Ales Ventus

Astronomická-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Dobry den,
Staly problem sa opakuje na Astronomickej, kde su umiestnene kontajneri volne pri garazach na ceste. Toto vyuzivaju niektori obcania z Vrakune a okolia a odnasaju tam nie len svoj domaci ale aj nadrozmerny odpad. Aj bezdomovci su zvykli nato, ze otvorene kontajeri prehladavaju. Preto je okolie kontajnerov na Astronomickej stale zahadzane odpadkami, kontajneri su plne a okolo je nadrozmerny odpad. Podnet na upratanie provizorneho stojiska na ceste mozme my obyvatelia Astronomickej pisat kazdy tyzden, dokial sa MIU Ruzinov - ako spravca - nedohodne s magistratom -ako vlastnikom a neposkytne pozemok na stavby uzamknuteho stojiska mimo cesty. Toto by ukoncilo tento opakujuci sa problem. Tento podnet budem podavat tak casto, ako bude pretrvavat problem s odpadkami na Astronomickej.
18. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

znovu sme zadali dodávateľovi odvoz odpadu na Astronomickej ulici.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov

V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
06. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetná skládka bola odstránená.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
13. jún 2020

Ales Ventus

Neporiadok pri kontajneroch na astronomickej 13. Prosim o upratanie.
15. jún 2020

Ales Ventus

Astronomická-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Neporiadok pri kontajneroch na astronomickej 13. Prosim o odstranenie.
17. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

odstránenie odpadu bolo zadané nášmu dodávateľovi.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
07. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

odpad bol odstránený.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
17. júl 2020

Ales Ventus

Dakujem za vycistenie stojiska. Bohuzial, takto situovane stojisko je v podstate drive in pre vsetkych a okamzite pribudol dalsi nadrozmerny odpad. Riesenie je vybudovanie uzamykatelneho stojiska mimo cesty po bokoch domu o co sa snazime uz 2 roky.
04. august 2020

Ales Ventus

Na margo spetnej vazby k cisteniu stojiska. Ciste ostane stojisko tak 1-3 dni potom to na astronomickej vacsinu casu vyzera tak ako je na fotkach z dnesneho dna. Zmena polohy stojiska by urcite vela pomohlo.
27. august 2020

NaTrnavke

Astronomická-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

neporiadok pri zbernom hniezde
27. august 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve s upozornením na aktualizáciu.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
27. august 2020

Ales Ventus

Astronomická-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Znovu je neporiadok pri garazach na astronomicke v mieste kde su kontaineri.
Prosim o vycistenie tohto miesta. Dakujem
28. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

nakoľko sa predmetný stav stále opakuje požiadali sme inšpektora verejného poriadku, aby zistil správcu a upozorníme ho, aby zabezpečoval pravidelne dočisťovanie okolia kontajnerov je to v jeho kompetencii.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania