Sad Janka kráľa - nebezpečné plechové nosníky

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Okolo fontány sú zabudnuté plechové nosníky. Rastie okolo nich burina. Deti sa tu preháňajú a hrozí riziko úrazu. Prosím odstrániť a sfunkčniť aj fontánu. Ďakujem.

02. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Uvedený problém Mestská časť Bratislava-Petržalka eviduje dlhodobo. Z toho dôvodu prebiehajú rokovania vo veci majetkovo-právnych vzťahov a revitalizácie parku s vlastníkom pozemku, ktorým je Hlavné mesto SR Bratislava. V súčasnosti je snahou vysporiadať tieto majetkovo-právne vzťahy, ktoré zamedzujú riadnej revitalizácii a údržbe parku. Keďže je Sad Janka Kráľa vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku, všetky opatrenia je nutné prerokovať s Krajským pamiatkovým úradom a autormi súčasnej kompozície a umeleckých diel v parku (vrátane fontány a jej prvkov).
02. október 2019

Andrej Mišina

Ďakujem za vysvetlenie, viem, že pri pamiatkach je to na dlhé lakte. Mám ale skôr pocit, že súčasný stav je v podstate havarijný, pretože ak sa tam niekto potkne a udrie si hlavu, alebo si ten plech poriadne zatne do nohy, bude neskoro prichádzať s riešeniami. Tiež si nemyslím, že by niekto mal mať problém s tým, že sa na ploche flexi brúskou odpíli pár starých plechových nosníkov aby sa terén zarovnal a nehrozil úraz deťom, ani nikomu inému.
25. máj 2020

Slask0u1+

Sad Janka Kráľa-chodník-bariéra na chodníku

Zeleza pri fontane. Nebezpecne.
25. máj 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný Magistrátu.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
11. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

majetkovo - právne vzťahy medzi MČ Petržalka a Hlavným mestom SR Bratislava nie sú doriešené. Fontána v Sade Janka Kráľa mala byť zverená GIB, zatiaľ zverenie však neprebehlo. Podnet je preto stále v zodpovednosti MČ Petržalka. Všetky ostatné prvky zelene ako aj zverokruhy má už v správe Magistrát hlavného mesta.

S pozdravom
Kto? Mestská časť Petržalka

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. jún 2020

hedviga

Krasovského-Mestský mobiliár-iné

Na ploche okolo fontány sú pozostatky nejakých konštrukcií záhadného účelu. Tieto sú jednak hrdzavé, ale hlavne nebezpečné (ostré hrany a rohy). Okolo fontány zvyknú pobehovať deti a o tieto prekážky môžu zakopnúť a zraniť sa. Keďže dlhodobo neplnia žiadny účel, bolo by vhodné ich odstrániť.
29. jún 2020

Andrej Mišina

Skúšam, pátram na čo to bolo, ale internet je chudobný na fotky fontány keď bola nová (1982). Všade tú tieto stupienky iba takto ako sú. Nemá niekto kontakt na pána sochára Ambróza Balážika? Možno si spomenie na čo to bolo... Ak nezoženieme kontakt, nemá niekto flexku? :)
29. jún 2020

hedviga

Toto je starší obrázok, len si ho treba riadne zväčšiť, vyzerá to na nejaké drevené sedenie ????
29. jún 2020

Andrej Mišina

Hehe. Nuž asi áno. Možno to bolo príliš blízko vody, ergo furt mokré... Drevo zhnilo, železo zhrdzavelo...
27. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
27. júl 2021

Andrej Mišina

A Hlavné mesto SR Bratislava nemá flexku? Ak mi žičnú flexku a brúsku a dajú mi 20 € na trochu cementu, tak im to zlikvidujem a ešte ich aj pochválim, že to tak rýchlo vybavili :) Sľubujem!
Ďakujem, že sa to snažíte riešiť a posúvať kompetentným.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania