Olšava-stavby a budovy-neohlásené stavebné úpravy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení
meno
Zuzana 16. septembra 2019

Vo vinohradoch je umiestnená garáž/búda, ktorá vyzerá ako stavebný odpad. Pravdepodobne je to parcela 8006 (pokračovanie Drozdovej ulice smerom do vinohradov).

16. september 2019

Martin

Nie som si úplne istý, ale ak to má niekto na svojom pozemku, tak povolenia nepotrebuje. Tento skelet nemá základy, je položený len na zemi, tým pádom nejde o klasickú stavbu.
16. september 2019

Zuzana

Viem, že stavba nemá základy, ale nemyslím si, že na svojom pozemku môže mať každý čo chce. Toto vyzerá ako kopa odpadu. Pozemky sú nejako klasifikované a nemôže tam byť hocičo.
21. november 2019

Margareta Cehlarikova

Dobrý deň,

Stavebný úrad vykonal obhliadku predmetného pozemku. Pozemok je vo vlastníctve súkromnej osoby. Nachádza sa na ňom položená panelová búda, ktorá nie je pevne pripojená k zemi ani k inžinierskym sieťam. Preto z hľadiska stavebného zákona nie je stavbou a nie je potrebné stavebné povolenie.

Na pohľad to vyzerá, ako keby tam niekto býval. Preto to nevieme riešiť.
21. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Stavebný úrad vykonal obhliadku predmetného pozemku. Pozemok je vo vlastníctve súkromnej osoby. Nachádza sa na ňom položená panelová búda, ktorá nie je pevne pripojená k zemi ani k inžinierskym sieťam. Preto z hľadiska stavebného zákona nie je stavbou a nie je potrebné stavebné povolenie.

Na pohľad to vyzerá, ako keby tam niekto býval. Preto to nevieme riešiť.

Andrea Mrvová, vedúca stavebného úradu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.