Kadnárova-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení

Problémové parkovanie pri dome Kadnárova 104 smerom k tlačiarni. Nejakým mne neznámym dlhodobo tolerovaným spôsobom vozidlá v tomto mieste parkujú natlačené v kríkoch na niečom, čo bol kedysi trávnik. Nakoľko však priestor nie je dosť dlhý, autá bežne trčia do chodníka a nenechajú ani potrebných 1,5m miesta. Chodci a najmä matky s kočíkmi ich potom musia obísť po frekventovanej ceste. Žiadam aby sa takémuto parkovaniu zamedzilo. Či už papučami alebo stavebným opatrením.

19. september 2019

Miroslav Daniš

Na problémy tohto druhu zjavne nie je vôľa ich riešiť. Rovnaký problém je aj na ul. Pri vinohradoch, na ktorý sme (vrátane mňa) už viac krát upozorňovali. Jediným výsledkom je to, že z magistrátu príde frázovitá odpoveď, ako si vážia, že nám nie sú takéto veci ľahostajné. Ale to, že to je ľahostajné tým, ktorí to majú riešiť, ktorí to majú v kompetencii, ich už netrápi...
19. september 2019

Martin U

Tak podnet je tu už pridaný a niekto zodpovedný sa k nemu musí vyjadriť. Ak to bude zas nejaká všeobecná odpoveď, budem urgovať a aktualizovať podnet, kým nepríde konkrétna uspokojivá odpoveď.
19. september 2019

Floralys

pocitajte s tym, ze tak do 2 mesiacov odpisu. a minimalne do pol roka neurobia nic. tak ako pri vsetkych mojich podnetoch. prajem vela sil a kiezby to bolo v tomto pripade inac :)
26. september 2019

Dušan

Problém je, že magistrát a ani mestská časť nemajú žiadny obraz o počte legálnych parkovacích miest vs. potrebných miest bežne sa nachádzajúcich vozidiel pre takéto lokality.
02. október 2019

Martin U

Anarchia v parkovaní pokračuje.
08. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet patrí do kompetencie Magistrátu, kam ho preposielame.

S pozdravom

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
08. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

parkovanie zdokumentované na fotografii je zrejmým príkladom porušenia povinností vodiča, v zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v platnom znení. Ak by bola v aktuálnom čase na miesto privolaná hliadka MsP alebo PZ, mohla by na mieste posúdiť aj ďalšie okolnosti (vzdialenosť od križovatky, šírku vozovky atď.), ktoré by mohli byť taktiež dôležité pre celkový priestupkový dej na stanovenie miery zodpovednosti vodiča.
Aj tento prípad poukazuje na význam privolania hliadky na miesto, nakoľko každý priestupok je v niečom individuálny, jedinečný. Preto hliadka posúdi na mieste všetky okolnosti podozrenia zo spáchania priestupku a volí primerané zákonné spôsoby jeho riešenia, pričom posúdi nesprávne zaparkovanie vozidla aj z pohľadu ustanovení § 43 zákona č. 8/2009 Z. z. (miera vytvorenia prekážky cestnej premávky).

Ďakujeme za spoluprácu a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. november 2019

Martin U

Prepáčte, ale toto nie je odpoveď, akú by som čakal. Je to odpoveď v štýle - áno, máte pravdu, takéto parkovanie je zlé ale my ako magistrát, vlastník chodníka a toho, čo bol kedysi trávnik a kríky, s tým nevieme nič urobiť, volajte zakaždým mestskú políciu. Riešenie - miesto zbytočných a opakovaných výjazdov mp by bolo predmetné miesto zabezpečiť, napr staršími veľkými betónovými kvetináčmi, ktoré by zabránili parkovaniu a vyčnievaniu aút na chodník. Rad by som, aby ste sa k tomuto návrhu vyjadrili. Podotýkam, že tam vidím parkovať stále tie isté autá, nejde teda o neznalé krátkodobé návštevy, ale domácich obyvateľov, dlhodobo využívajúcich nemohúcnosť a nevšímavosť magistrátu a mestskej polície.
18. november 2019

Miroslav Daniš

Plne súhlasím s Martinom. Je to čistý alibizmus a zbavovanie sa zodpovednosti. Predsa mestská polícia o tomto probléme na Kadnárovej aj na ul. Pri vinohradoch predsa dávno vie. A ak by "náhodou " nevedela, tak to, prosím vás, u nej pourgujte, lebo tento stav, ako píše Martin (a aj ja) je stav trvalý a nemenný. Príslušníci MP sa tam môžu postaviť každý boží deň, večer či noc, lebo je to stále o tom istom. Má vôbec niekto chuť a ochotu tento problém už konečne riešiť ?
18. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ochota tu je. Dôkazom je aj konečne schválená parkovacia politika a jej postupné zavádzanie. Bohužiaľ dnes mestská polícia nemôže využívať objektívnu zodpovednosť a aj preto vás, bratislavčanov a bratislavčanky, prosíme o to aby ste zavolali na číslo 159 a privolali mestskú políciu. Nie je riešením nezodpovednosti vodičov a vodičiek, že sa všade nainštalujú stĺpy a betónové zábrany, ktoré narúšajú estetiku verejného priestoru. Na efektívnejšom riešení pracujeme tým, že pán primátor rokuje s ministerstvom vnútra o rozšírení objektívnej zodpovednosti aj pre mestskú políciu, aby tam ,presne ako vy hovoríte, nemuseli zakaždým chodiť mestskí policajti a policajtky, ale stačila fotografia priestupku. Taktiež máme spustenú náborovú kampaň: http://www.budpolicajt.sk
(v prípade, že poznáte niekoho, kto by mal záujem, tak budeme radi za odporúčania).

Váš podnet preposielame aj na Mestskú políciu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
16. január 2020

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA III popri plnení ďalších služobných úloh zameriavajú svoju činnosť aj na riešenie parkovania vozidiel na Kadnárovej ulici v Bratislave. Od času zverejnenia tohto podnetu sme na tejto ulici riešili 27 priestupkov.
MsP nemá dostatočné kapacitné možnosti k eliminovaniu všetkých protiprávnych konaní páchaných na verejných priestranstvách. Daný stav jej neumožňuje nepretržitý dohľad nad všetkými kritickými miestami.
Preto v prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
17. január 2020

Miroslav Daniš

Je dobré, že sa začali veci v tomto smere riešiť. Ale dovolím si znova zopakovať, že tento problém sa netýka len Kadnárovej, ale, ako som už mnohokrát avizoval, aj ul. Pri vinohradoch. A netreba tam neustále volať MSP či štátnu políciu, nakoľko tento stav je tam permanentný. Kedykoľvek tam daní príslušníci prídu, môžu začať dávať papuče, problém riešiť. Tak ako to tu už niekto v príspevku na túto tému spomínal - MSP nemá však toľko papúč, koľko je na tej ulici priestupkov...
12. máj 2020

Ingrid

Dobry den, realita, co sa tyka tohto parkovacieho priestoru, je nasledovna: 1. Parkuju tu obyvatelia prilahlych bytoviek, ktori vedia, ze maju zachovat urcity priestor pre chodcov na chodniku. 2. Ak nastane nejaky priestupok, jedna sa o vozidla, ktore tu bezne nie je vidiet (klienti tlaciarne, navstevy, atd.) 3. Zvyseny pocet papuc tu bolo vidiet v zimnom obdobi, zjavne po zverejneni tohto podnetu. V poslednom obdobi ziadna. Celkovo cast od tohto chodnika az po Kadnarovu 108 je velmi nebezpecna, kedze tam nie je ziaden chodnik a nehovoriac o tom, ked tam zastavi napr. dodavka. Prepacte, ale objektivna zodpovednost a nedostatok mestskych policajtov s tymto problemom nema nic spolocne. Riesenie: Zrevitalizovat zelen, vysadit travnik, pripadne este na tu cast posunut kontajnery, ktore tiez zaberaju cast chodnika a zakazat tam parkovat. Je to velmi mala plocha, ktora nevyzaduje velke zasahy.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania