Studenohorská-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Lamač

V riešení

Opakovane sem niekto nosi velkorozmerny odpad a nechava ho mimo smetiakov. Kto je zodpovedny za odstránenie a ako môžeme ďalšiemu znečisťovaniu okolia smetiakov zabrániť? ďakujem za odpoveď

26. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

Za odstránenie je zodpovedný ten čo tam predmetný odpad uložil. Takýto odpad je zakázané ukladať mimo nádob na to určených. Takýto odpad je potrebné odviesť do zberného dvora alebo uložiť do veľkoobjemového kontajnera. Veľkoobjemové kontajnery MČ Lamač pristavuje 2 krát do roka v rámci jarného a jesenného upratovania. O termíne pristavenia takýchto kontajnerov sú obyvatelia MČ včas informovaní.

Ing. Marek Poláš, odborný referent ŽP, MÚ MČ Bratislava - Lamač.
21. október 2019

Natalia Václavová

Dobry deň, aj po takmer mesiaci je odpad stale na rovnakom mieste. Evidentne si clovek, co tuto situaciu sposobil, do svedomia nevstupil. Aky postup navrhujete, kedze nam ostatnym obyvatelom odpad zavadzia v pristupe ku smetnym nadobam? Je mozne oznacit odpad ako ciernu skladku a tym padom bude MČ povinna ju odstranit? A spytam sa znova - ako vieme podobnym situaciam do budúcnosti zabranit? Dakujem, Václavová
25. október 2019

Hayduke

Zaujímavé, že nikto nič nevidí... 100 ľudí býva v okolí a nikto nevidel kto to tam dáva... to treba zobrať a postaviť dotyčnému pred dvere

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania