Považská-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve


V riešení
meno
Lucia Štúrová 26. septembra 2019

Dobrý deň, už nejaký čas osídlili mestský park na Hálkovej bezdomovci, ktorí sa so svitaním vytratia. Nechávajú po sebe vykonanú potrebu aj s papierom, plasty a iné odpadky. Mestskí policajti mi odporučili sa obrátiť na Vás. Dalo by sa s tým niečo robiť. je to zo dňa na deň horšie, obyvatelia okolia len krútia hlavami. Vďaka za skoré riešenie.

P.S. Majitelia psov naďalej exkrementy po svojich zvieratách zbierajú...

18. október 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci MsP popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie priestupkov týkajúcich zabezpečenia verejného poriadku na tomto mieste, kde sa na verejne dostupných miestach zdržiavajú osoby bez domova, ktoré následne znečisťujú svoje okolie.
V takýchto prípadoch MsP môže osoby sankcionovať alebo vykázať z miesta, kde sa takéhoto konania dopúšťajú, ak je ich protiprávne konanie spoľahlivo preukázané, t.j. osoby boli prichytené pri páchaní deliktu. Preto najefektívnejších riešením v takýchto prípadoch je okamžité telefonické vyrozumenie MsP, resp. PZ na tel. č. 159 a 158.
Aj napriek tomu je však problém s osobami bez domova jedným z prioritných úloh, ktorým MsP venuje mimoriadnu pozornosť. Čistenie miest znečistených osobami bez domova však nie je v kompetencii MsP.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
18. október 2019

Lucia Štúrová

kto to ma teda vycistit?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania